فرهنگ و هنر

تویسرکان صاحب برند و نشان جغرافیایی گردو است

مدیر کل میراث فرهنگی استان همدان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری اقلیمی، طبیعی، فرهنگی و مذهبی بالقوه تویسرکان، گفت: باید با همکاری و تلاش این ظرفیت‌ها رو به فعل تبدیل کنیم .

به گزارش همدان آنلاین علی مالمیر چهارشنبه ۲۷ شهریور در دهمین همایش گردو، مبل و منبت تویسرکان با بیان اینکه این شهرستان علاوه بر فرهنگ غنی با قدمت تاریخی و فرهنگی نیز برخوردار است، اظهار کرد: تویسرکان همچنین از برکت آرمگاه پیامبر الهی نیز بهره‌مند است؛ از این رو همه با هم می‌توانیم تویسرکان را به عنوان هدف گردشگری قرار داده و امیدواریم تویسرکان از تمامی این ظرفیت‌ها استفاده بهینه را ببرد.

وی با تاکید براینکه تویسرکان صاحب برند و نشان جغرافیایی گردو است، مطرح کرد: در حوزه گردو اقدامات متعددی انجام شده و برخی نتیجه داده و برخی درحال پیگیری هستند؛ تعیین تویسرکان به عنوان پایتخت گردو، ایجاد باغ مادری و خزانه نهال پیوندی اصلاح شده و سرشاخه کاری گردو از جمله اقداماتی هستند که در جذب گردشگر مفید واقع می‌شوند .

این مقام مسئول با بیان اینکه تویسرکان به دلیل برخورداری از باغات زیبا در دامنه های جنوبی الوند چشم انداز طبیعی بسیار زیبایی دارد، افزود: یکی از بهترین مقاصد گردشگری همین باغ شهرها بوده و همچنین گردشگری مذهبی این شهر بسیار حائز اهمیت است .

مالمیر تصریح کرد : همچنین محصولات منحصر به فرد این شهر چون سماق، سیر و گردو نیز در جذب گردشگر مفید و مؤثر بوده و در منار این جاذبه ها ، ساماندهی جاده گنجنامه به تویسرکان و صنعت مبل و منبت این شهر نیز در ایجاد اشتغال بسیار مفید و می‌تواند عاملی برای جذب گردشگر شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن