علمی و دانشگاهی

همدان، قطب پیوند اعضا در غرب کشور

همدان، قطب پیوند اعضا در غرب کشور

?رئیس تیم هماهنگ کننده اهدای عضو همدان با اشاره به اینکه استان همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب پیوند اعضا در غرب کشور را دارد گفت: در صدد ایجاد ظرفیت پیوند کبد هستیم.

?دکتر مجید حمیدی در گفت‌وگو با # همدان‌آنلاین در رابطه با این خبر اظهار کرد: از سال ۱۳۸۰ نیز پیوند کلیه در استان انجام می‌شود اما در رابطه با دیگر اعضای پیوند فقط واحد فراهم آوری را تا کنون داشته‌ایم.

?وی ادامه داد: با توجه به اقدامات انجام شده و تلاش دانشگاه علوم پزشکی نیز درصدد راه اندازی پیوند کبد در استان با استفاده از تیم مجرب و فوق تخصص پزشکی، تجهیزات پیشرفته و مرکز پیوند هستیم.

?دکتر حمیدی خاطرنشان کرد: همدان ظرفیت تبدیل به قطب پیوند اعضا در غرب کشور را داراست اما دستیابی به این هدف نیازمند زمان و تلاش مسئولین است.

?وی با بیان اینکه در پیوند بیماران مرگ مغزی که قلب و دیگر اعضای آنها نیازمند پیوند است فقط واحد شناسایی را داریم عنوان کرد: در حال حاضر تنها، پیوند کلیه در استان انجام می‌شود اما به زودی پیوند کبد نیز به ظرفیت این مرکز افزوده خواهد شد.

?رئیس تیم هماهنگ کننده اهدای عضو استان همدان در پایان یادآور شد: با ورود تیم متخصص پیوند کبد به استان و ایجاد مرکز فرایند پیوند کبد را خواهیم داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن