اجتماعی

آسیب های اجتماعی بزرگترین تهدید نسل آینده است


استاندار همدان، آسیب های اجتماعی را یکی از با اهمیت ترین، مسائل روز جامعه اعلام کرد چراکه این نسل آینده سازان کشور هستند.
به گزارش همدان آنلاین، سید سعید شاهرخی روز سه‌شنبه در یازدهمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در همدان، گفت: بررسی آسیب های اجتماعی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته زیرا کاهش این موضوع رابطه مستقیمی با سرمایه های اجتماعی دارد.
وی در خصوص مجتمع قضایی برای کودکان و نوجوان، اظهار کرد: تمام همکاری های لازم با مجموعه دادگستری برای راه اندازی مجتمع رسیدگی به جرائم کودکان و جوانان در این استان انجام خواهد شد.
وی با ذکر این مطلب که، نقش بهزیستی در سند راهبردی، در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر تعریف شده است، عنوان کرد: اداره کل بهزیستی استان همدان، در کاهش آسیب‌های اجتماعی و توجه به حقوق کودک رتبه اول کشور را در سال ۹۷ کسب کرده است.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد، مانند سمن‌ها، نقش فعال و ارزنده‌ای در کاهش آسیب های اجتماعی دارند و نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر این سازمان‌ها هستیم.
شاهرخی اضافه کرد: همدان ملقب به دارالمؤنین است و این خصیصه در مردم این شهر سبب خودنگهداری و جلوگیری از بروز جنایت می‌شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در استان کودک کار نداریم و اگر به موردی برخورد کنیم نیروهای گشت زنی در کمترین زمان اقدام خواهند کرد.

همدان آنلاین-استانداری همدان-استاندار همدان سید سعید شاهرخی
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن