اجتماعی

انتخاب مشاور امور معلولین استاندار برای نخستین بار

مدیرکل بهزیستی استان همدان از پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه فرزندان معلولین خبرداد.

به گزارش همدان آنلاین حمیدرضا الوند سه‌شنبه، ۲۳ مهر در روز جهانی نابینایان با اشاره به شعار جهانی این روز مبنی بر فرصت‌های برابر، گفت: باید آموخت که معلولیت محدودیت نیست؛ از این جهت بهزیستی تلاش دارد تا با اقدامات صورت گرفته موانع و تبعیض را از سر راه معلولین استان بردارد.

وی با بیان اینکه ماه گذشته اولین جلسه شورای نظارتی با حضور معاون اول رئیس جمهور و مسئولان ارشد کشوری در رابطه با رسیدگی به وضعیت معلولین تشکیل شده است، مطرح کرد: درطی این جلسه، مصوب شد تا هزینه حذف یارانه دهک بالای جامعه به سازمان بهزیستی کشور جهت اجرای قوانین حمایت از معلولان که نیازمند ۱۲ میلیارد تومان است، واریز شود.

الوند با بیان اینکه در نیمه نخست سال‌جاری به تمامی اعضای خانواده معلولین مستعمری واریز شد، تصریح کرد: در گذشته تنها به سرپرست خانواده معلولین مستعمری تعلق می‌گرفت؛ این درحالیست که در ۶ ماهه گذشته به تمامی اعضای خانواده تا ۵ نفر مستعمری تعلق می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان با اشاره به تسهیل سازی در روند زندگی معلولین، اظهار کرد: به زودی ۵ کتاب در قالب فایل صوتی تولید خواهد شد؛ همچنین درطی مکاتبات و جلسات صورت گرفته با اعضای شورای اسلامی شهرهمدان، پارک، فرهنگسرا و خانه تاتری ویژه معلولین ساخته می‌شود.

وی از معرفی مشاور استاندار در حوزه امور معلولین برای نخستین بار درکشور خبرداد و گفت: در طی ۳ هفته گذشته، شخصی به نمایندگی از جامعه معلولین استان به عنوان مشاور امور معلولین استاندار انتخاب و شروع به کار کرد.

الوند ادامه داد: خوشبختانه اداره کل بهزیستی با قدرت و تمرکز، در جهت کاهش تولد معولین اقدام به انجام غربالگری ژنتیک، بینایی و شنوایی کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن