اجتماعی

بهبود ۲۸ نفر از معتادین زیر ۱۸ سال

کارشناس مسئول مراکز ترک اعتیاد استان همدان از ثبت ۲۸ معتاد زیر ۱۸ سال خبر داد.

تهمینه رجب‌لو در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با اشاره به فعالیت ۱۵۰ مرکز ترک اعتیاد یا MNT در تمامی شهرستان‌ها، مطرح کرد: درمان افراد بیمار به اعتیاد زیر ۱۸ سال به دلیل متفاوت بودن شرایط درمانی و جسمانی‌آن‌ها نسبت به بزرگسالان، در بیمارستان سینا فرشچیان امکان پذیر بوده و آنان را به کمپ‌های ترک اعتیاد منتقل نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه درمان اعتیاد افراد زیر ۱۸ سال به دو شیوه سرپایی و سم‌زدایی (بستری) در درمانگاه متعلق به بیمارستان سینا فرشچیان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: این افراد علاوه بر خدمات درمانی از خدمات مشاوره‌ای نیز در این درمانگاه بهره‌مند می‌شوند؛ بستری و سم زدایی تنها مشمول حال کودکان و نوجوانانی است که از کودکی توسط والدین به دلیل عدم بهانه گیری و گریه نکردن از دوران نوزادی ماده مخدر تریاک مصرف کرده و ادامه دار بوده است.

رجب‌لو اضافه کرد: مدت زمان درمان این دسته از کودکان یک هفته بوده و پس از درمان به‌دلیل عدم صلاحیت والدین در نگهداری، آنان به بهزیستی سپرده می‌شوند.

کارشناس مسئول مراکز ترک اعتیاد استان همدان عمده ماده مخدر مصرفی توسط افراد زیر ۱۸ سال را شیشه دانست و مطرح کرد: درمان این افراد به واسطه داروی اعصاب و روان و عدم بستری امکان پذیر است.

رجب‌لو از مراجعه و بهبود ۲۸ نفر بیمار به اعتیاد زیر ۱۸ سال خبرداد و گفت: ممکن است تعداد اعتیاد در بین افراد زیر ۱۸ سال تقریبا زیاد باشد اما از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۷ مورد کودک ۵ تا ۱۲ و ۲۱ مورد نوجوان ۱۲ تا ۱۸ به بیمارستان سینا فرشچیان جهت درمان مراجعه کرده‌ و امار افراد بهبود یافته ثبت شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن