سیاسی
موضوعات داغ

ایجاد رضایت عمومی، نتیجه شفافیت اموال مسئولین

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اجرای طرح شفافیت اموال مسئولین را الزامی دانست.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، طرح شفافیت اموال مسئولین را قانونی قدیمی دانست و تصریح کرد: براساس اصل ۴۹ قانون اساسی، اموال تمامی افراد شاخص و ساواکی در زمان حکومت پیشین، جهت رسیدگی و بازگرداندن به ملت مظلوم ایران که از راه سوء استفاده و خلاف شرع بدست آورده بودند در طی بررسی و شفاف سازی باید باز پس گرفته می‌شد.

وی با تأکید براینکه این اصل درحال حاضر و در زمان کنونی نیز باید برای مسئولان اجرایی شود، بیان کرد: این قانون از سال گذشته درمجلس مطرح و اقدامات لازم جهت عمومی کردن آن انجام شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال و پیگیری‌های قاطع رئیس قوه قضاییه در رابطه با شفافیت اموال مسئولین، گفت: درکنار تلاش‌های ریاست محترم قوه قضاییه، نمایندگان مجلس نیز با اشتیاق برای اجرایی شدن این قانون قدیمی تلاش می‌کنند تا مسئولان عالی رتبه لیست اموال در زمان قٮل و بعد از انتصاب خو در پست مربوطه را به قوه قضایی اعلام کنند.

عضو کمیسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در برخی از استدلال‌ها اختلاف نظر دارند، خاطرنشان کرد: با اجرایی کردن این طرح و افشای اموال هر وزیر، استاندار و هر مسئول دیگر در زمان قبل و بعد از تصدی خود، بدون شک باعث ایجاد رضایت عمومی خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن