سلامت و پزشکی

وضعیت مناسب ۳۵ بیمار پروانه‌ای در استان

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان وضعیت درمان و امکانات درمانی بیماران پروانه‌ای را تحت کنترل دانست.

دکتر ایرج خدادادی در گفت‌وگو با همدان آنلاین با اشاره به مشکلات پیش آمده در حوزه تهیه پانسمان و وسایل درمانی بیماران پروانه‌ای که منجر به فوت چندی از آنان در تهران شده‌بود، بیان کرد: تعداد بیماران پروانه‌ای در همدان نسبت به تهران بسیار کم‌تر است اما با این وجود علی‌رغم تمامی تحریم‌های دارویی و کمبودها، بیماران پروانه‌ای تحت کنترل بوده و وضعیت مساعدی را دارند.

وی با تأکید براینکه بیماران پروانه‌ای برای تهییه وسایل درمانی و پانسمان خود به مراکز قانونی مراجعه کنند، مطرح کرد: متاسفانه عده‌ای سود جو از شرایط دارویی موجود سوء استفاده کرده و اقدام به فروش وسایل پانسمان بیماران پروانه‌ای با قیمت ارزان تر می‌کنند که در نهایت منجر به تشدید بیماری و یا فوت این بیماران می‌شود.

خدادادی وضعیت درمان و پانسمان بیماران پروانه‌ای را تحت کنترل دانست و افزود: احتمال وجود داروهای تقلبی در داروخانه‌ها به واسطه نظارت دقیق سازمان غذا و دارو ۱ به هزار است؛ همچنین پزشکان در تجویز و بیماران در مصرف دارو و پانسمان این نوع بیماری صرفه‌جویی کرده و در استان مشکلی پیش نیامده است.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا نیز از وجود ۳۵ بیمار پروانه‌ای در استان خبرداد و گفت: براساس مراجعات بیماران و شناسایی کادر درمانی تاکنون ۳۶ نفر ثبت شدند که مدتی قبل یکی از بیماران به علت شدت بیماری جان خود را ازدست داده است.

دکتر ابراهیم جلیلی در رابطه با نحوه دستیابی بیماران پروانه‌ای به پانسمان، عنوان کرد: پانسمان‌های این بیماران از طریق پست برای افرادی که در سامانه مربوطه ثبت شده‌اند به صورت رایگان ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون مشکلی برای بیماران پروانه‌ای رخ نداده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن