سلامت و پزشکی

ماجرای علت فوت مادرهمدانی همچنان ادامه دارد…

پس از پیگیری‌های بسیار در خصوص فوت مادری در بیمارستان بوعلی و ادعای همسر وی مبنی بر قصور پرسنل بیمارستان، کلاف سردرگم این موضوع پیچیده ترشد چراکه رئیس این بیمارستان مدعی شد علت فوت این خانم به دلیل نبود تجهیزات و قصور پرسنل نیست.

مدیر بیمارستان بوعلی همدان از تجهیز بودن این مرکز درمانی به تمامی امکانات پزشکی ضروری خبرداد.

زهرا ستاره در گفت‌وگو با همدان آنلاین، با اشاره به علت فوت مادر همدانی در چند روز گذشته، گفت: علت فوت هیچ‌گونه ربطی به قصور پزشکی و یا امکانات بیمارستانی ندارد؛ این زایمان به صورت طبیعی انجام گرفت و از ساعت ۱۳:۳۰ بیمار شروع به تنگی نفس شد که این امر ابتدای ورود او به شرایط وخیم را رقم زد.

وی با بیان اینکه تمامی کادر بیمارستانی به همراه بهترین متخصص زنان و زایمان استان و تمامی امکانات درمانی از ابتدای تنگی نفس تا آخرین لحظات زندگی این بیمار همراه وی بوده‌اند، گفت: مشکل ابتدایی این بیمار، پیچیدن بندناف دور گردن نوزاد بود که خوشبختانه با تلاش کادر پزشکی این مشکل حل و پس از CPR نوزاد، نگرانی برای مدت کوتاهی رفع شد.

ستاره با تأکید براینکه این مادر همدانی با هوشیاری تمام درحال صحبت کردن با کادر پزشکی و همسرخود از طریق تماس تلفنی بود، اظهار کرد: افت فشار و سیاه شدن ناخن‌ها در این زمان درحال وقوع بود و پزشکان مربوطه از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط دریغ نکردند اما متاسفانه نتیجه‌ای را شاهد نبودیم.

مدیربیمارستان بوعلی همدان با اشاره به سخنان همسر این بیمار مبنی بر عدم وجود یک نوع وسیله پزشکی در این بیمارستان، مطرح کرد: هنگام وخامت این بانوی همدانی، همسر وی بسیار آشفته خاطر بود و تقاضای کمک‌رسانی می‌کرد، در این زمان کادر بیمارستان پیشنهاد خرید وسیله‌ای پزشکی به نام بالن بکری را به این فرد دادند.

ستاره با تاکیدبراینکه واگذاری خرید این بالن به همسر بیمار کاری اشتباه بود، افزود: تهییه این بالن به تعداد زیاد هزینه زیادی را متحمل می‌کند؛ همچنین باید توجه داشت که این بالن بکری در زمان‌هایی خاص و پس از زایمان، به منظور جلوگیری از خونریزی داخل رحم استفاده می‌شود که در این شرایط خاص نیاز چندانی به آن نداشتیم چراکه وسیله‌ای مشابه این دستگاه در بیمارستان موجود و استفاده شده بود.

مدیر بیمارستان بوعلی اضافه کرد: باوجود این شرایط بالن بکری برای بیمار انجام شد اما چون مشکل از پارگی رحم و منشا خونریزی رحم نبوده است، این عمل فایده‌ای نداشت.

وی ادامه داد: با این وجود کادر بیمارستان به‌دلیل آشفتگی همسر بیمار پیشنهاد خرید این بالن را داند درصورتی که خود بیمارستان رانتدگانی را برای تهییه اقلام مورد نیاز از خارج بیمارستان استخدام کرده است.

ستاره درپایان تاکید کرد: بیمارستان بوعلی یک مرکز درمانی خصوصی است و وظیفه داریم که تمامی امکانات درمانی را داشته باشیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن