اجتماعی

حیاط خلوت شورای شهر تویسرکان

طیبه سوری خبرنگار همدان آنلاین تویسرکان

شورای شهر تویسرکان از ابتدا باکش وقوس فراوان مواجه بوده وگویی به نظر برخی اعضاشورا ،سامان گرفته است اما شنیده ها ودیدهاچیز دیگری راقضاوت می‌کند، جلسات شورا بانبودبعضی از اعضا غیر رسمی و غیرقانونی برگزارمیشود وجالب اینکه پرونده ها ودرخواست‌های ارباب رجوع همان ارباب رجوعی که بارها درمورد تکریم آن سخن به میان آورده ایم بدون بررسی ونظرکارشناسی فقط و فقط درروز تشکیل شورا پرده برداری وبررسی میشودوباید دراینجا پای شانس وقانون(( پ)) را وسط آورد که اگر شانس بیاوری رای به نفع یابه ضرر داده می‌شود واین خود داستانی دارد وجالب فقط وظیفه شده است روز تشکیل جلسه، جلسه تشکیل شود ازیک ساعت تا پنج ساعت واعضا وظیفه خودرا انجام داده اند گاه بارضایت گاه بی رضایت وطبق وظیفه حقوق از بیت المال باید پرداخت شود ودلیل اینکه چرا دعوت نامه قانونی به اعضا داده نمی‌شود جای تامل دارد .شاید شورای تویسرکان نیاز به فکر وتامل بیشتر ویا همان حیاط خلوت نیاز دارند!!!!
??واما رییس شورای استان دراین مورد چه می‌گوید!
حمدالله مرادی درمصاحبه اختصاصی باخبرنگار همدان آنلاین گفت :طبق قانون رییس شورا یکهفته قبل از تشکیل جلسه بایدبه صورت کتبی دعوت نامه برای بقیه اعضا ارسال نماید.
??همانطور كه مي دانيم شوراي شهر در راستاي خدمات شهري كه تاثير مستقيمي درحقوق شهروندي دارد،مصوباتي را به تصويب مي رساند که بر اساس اصل 105 قانون اساسی مصوبات شوراهاي اسلامي كشور از جمله شوراهاي اسلامی شهر نبايد مخالف موازين اسلامي و قوانين كشور باشد.
 تا قبل از شوراي سوم مصوبات شوراهاي شهر راهي ديوان عدالت اداري جهت انطباق با قوانين كشور و موازين اسلامي مي گرديد، اما بسیاری از مصوبات خارج از كار كارشناسي بود و به لحاظ حقوقي هم بررسی نشده بودو این گونه بود كه حجم زيادي از مصوبات روي هم انباشته مي شد وديوان تصمیم گرفت كه تفويض اختيار نمايد تا بلكه بتواند از زير بار بررسی خروارها مصوبات شورا رهايي يابد. به همين منظور سازوکار خاصی در ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و تبصره آن پیش‌بینی شد.

??واما آزمونی سخت یا آسان در فراروی هیئت تطبیق مصوبات شورای شهرتویسرکان ؟اعمال قانون یا رفتاری متمایز!

هیئت تطبیق مصوبات شورای شهر تویسرکان ، طبق قانون با حضورنماینده  فرماندار، نماینده دادگستری و نمایندة شورای استان تشکیل می شود که وظیفة  نظارت و بررسی مصوبات و عدم مغایرت با قانون را بر عهده دارد.

به گزارش همدان آنلاین اخیراً ، 7 صورتجلسه ی شورا را به علت عدم رعایت قوانین و مقررات از طرف شورا ، توسط فرمانداری تویسرکان عودت داده شده، که چند سؤال را در ذهن تداعی می کند:
1- با توجه به این عودت صورتجلسات ،شورا بایستی مجددا تشکیل جلسات داده و همان مصوبات را مجددا بررسی نماید !؟? باتوجه به اینکه اعضای شورا با حضور در جلسات شورا حق الجلسه دریافت می کنند ،آیا این اقدام برای تشکیل جلسه مجدد و دریافت حق الجلسه بوده یا سنگ اندازی در کار مردم و فراهم آوردن زمینه نارضایتی ،به هرحال قصور و تقصیر که موجبات تضییع حقوق بیت المال را فراهم کرده  توسط کدام عضو مسئول شورا صورت پذیرفته است؟
2- با توجه به اینکه صورتجلسة انتخاب شهردار نیز دارای همین ایرادات بوده و 2 عضو شورای شهرتویسرکان نیز به آن  اعتراض داشته اند، آیا هیئت تطبیق از این آزمون سخت سربلند بیرون می آید و همچون مصوبات قبلی وفق قانون  آن را عودت می دهد یا با رفتار دوگانه و سلیقه ای آن را تأیید می کند؟

۳.سوال اصلی، با توجه به اینکه هنوز هیئت تطبیق نظر خود را در مورد این مصوبه ارائه نداده ، بنرهای رنگارنگ که یکی پس ازدیگری یک شبه در سطح شهر نصب شده اند (که طبق خبرها واسناد توسط یک نفر سفارش داده شده اند)حکایت ازچه دارد؟ آیا این اقدام فراربه جلو یا تحت فشار دادن هیات تطبیق است؟

۴.چه در صورت ردمصوبه وچه درصورت تایید مصوبه آیا مدعی العموم به این موضوع ورود می کند یا شورا خط قرمز است؟

۵.در خصوص قصوریاتخلف صورت گرفته در ارسال بموقع صورتجلسات که زمینة رد شدن آن را فراهم نموده و موجب ایجاد نارضایتی در شهروندان را فراهم کرده ، آیا مدعی العموم نسبت به تضییع حقوق و زمینه سازی نارضایتی شهروندان ،ورود می کند؟

منتظر پاسخ هستیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن