فرهنگ و هنر

هفته جذاب کتاب و کتابخوانی


مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان، شعار بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را ” حال خوش‌خواندن ” اعلام کرد.


به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حمیدرضا ناهیدی‌فر ‌شنبه ۱۸ آبان در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در هفته کتاب و کتابخوانی، دو پویش مردمی و سراسری ” شنبه های با کتاب ” و ” نذر کتاب ” توسط کانون های مساجد استان برگزار خواهد شد.


وی با ذکر اینکه، مهمترین برنامه این هفته توزیع تجهیزات دیجیتالی ویژه کتابخانه‌های مساجد به ارزش سه و نیم میلیارد ریال در هفته کتاب و کتابخوانی است، گفت: اجرای پویش مردمی و سراسری شنبه‌های با کتاب با هدف ترویج کتابخوانی فرهنگی ویژه نمازگزاران و اعضای کتابخانه‌های مساجد برگزار می‌شود.


وی با بیان اینکه، امیدوارم طرح شنبه‌های با کتاب، که از سوی کانون‌های مساجد پیشنهاد شد و مورد استقبال واقع شد، اظهار کرد: پویش مردمی نذر کتاب در بخش‌های جمع‌آوری کتاب‌های فرسوده از منازل و کتابخانه‌های مساجد، اهدای کتاب به کتابخانه‌های روستایی و محروم، نذر کتاب در گردش که اطلاع‌رسانی آن بر عهده ائمه جماعت است، طرح کوله پشتی کتاب و تبادل کتاب به صورت خانه به خانه صورت خواهد گرفت.


وی در خصوص برنامه های این هفته اظهار کرد: توزیع کتاب در بین کتابخانه های مساجد استان، برگزاری طرح آدینه کتاب به منظور معرفی کتاب در مصلاهای نمازجمعه و برپایی غرفه در مصلای همدان در این دو جمعه برای معرفی کتابخانه های مساجد و معرفی پویش‌های مردمی هفته کتاب از دیگر ویژه برنامه‌های سراسری خواهد بود.


وی با اشاره به کتابداران کانون مساجد، بیان کرد: با توجه به تغییر دائمی کتابداران کانون‌های مساجد و لزوم آشنایی و یادگیری عملیات کتابداری در سال جاری آموزش کتابداران به صورت مجازی و از طریق لوح فشرده ای به نام «آنچه یک کتابدار مسجدی باید بداند» برگزار خواهد شد.

ناهیدی‌فر خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های استانی این هفته افتتاح کتابخانه روستایی در روستای گنبد، تقدیر از کتابداران برجسته استان، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در صحن و کتابخانه‌های کانون مساجد و برگزاری مسابقات کتابخوانی است.


ناهیدی‌فر با ذکر اینکه، ۲۹۳ کتابخانه مخزندار در سطح کتابخانه‌های مساجد استان داریم، گفت: ۱۵۷ کتابخانه شهری و ۱۳۶ کتابخانه روستایی در استان وجود دارد که در شش سطح درجه بندی شده اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن