فرهنگ و هنر

هفته جذاب کتاب و کتابخوانی


مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان، شعار بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را ” حال خوش‌خواندن ” اعلام کرد.


به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حمیدرضا ناهیدی‌فر ‌شنبه ۱۸ آبان در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در هفته کتاب و کتابخوانی، دو پویش مردمی و سراسری ” شنبه های با کتاب ” و ” نذر کتاب ” توسط کانون های مساجد استان برگزار خواهد شد.


وی با ذکر اینکه، مهمترین برنامه این هفته توزیع تجهیزات دیجیتالی ویژه کتابخانه‌های مساجد به ارزش سه و نیم میلیارد ریال در هفته کتاب و کتابخوانی است، گفت: اجرای پویش مردمی و سراسری شنبه‌های با کتاب با هدف ترویج کتابخوانی فرهنگی ویژه نمازگزاران و اعضای کتابخانه‌های مساجد برگزار می‌شود.


وی با بیان اینکه، امیدوارم طرح شنبه‌های با کتاب، که از سوی کانون‌های مساجد پیشنهاد شد و مورد استقبال واقع شد، اظهار کرد: پویش مردمی نذر کتاب در بخش‌های جمع‌آوری کتاب‌های فرسوده از منازل و کتابخانه‌های مساجد، اهدای کتاب به کتابخانه‌های روستایی و محروم، نذر کتاب در گردش که اطلاع‌رسانی آن بر عهده ائمه جماعت است، طرح کوله پشتی کتاب و تبادل کتاب به صورت خانه به خانه صورت خواهد گرفت.


وی در خصوص برنامه های این هفته اظهار کرد: توزیع کتاب در بین کتابخانه های مساجد استان، برگزاری طرح آدینه کتاب به منظور معرفی کتاب در مصلاهای نمازجمعه و برپایی غرفه در مصلای همدان در این دو جمعه برای معرفی کتابخانه های مساجد و معرفی پویش‌های مردمی هفته کتاب از دیگر ویژه برنامه‌های سراسری خواهد بود.


وی با اشاره به کتابداران کانون مساجد، بیان کرد: با توجه به تغییر دائمی کتابداران کانون‌های مساجد و لزوم آشنایی و یادگیری عملیات کتابداری در سال جاری آموزش کتابداران به صورت مجازی و از طریق لوح فشرده ای به نام «آنچه یک کتابدار مسجدی باید بداند» برگزار خواهد شد.

ناهیدی‌فر خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های استانی این هفته افتتاح کتابخانه روستایی در روستای گنبد، تقدیر از کتابداران برجسته استان، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در صحن و کتابخانه‌های کانون مساجد و برگزاری مسابقات کتابخوانی است.


ناهیدی‌فر با ذکر اینکه، ۲۹۳ کتابخانه مخزندار در سطح کتابخانه‌های مساجد استان داریم، گفت: ۱۵۷ کتابخانه شهری و ۱۳۶ کتابخانه روستایی در استان وجود دارد که در شش سطح درجه بندی شده اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن