فرهنگ و هنر

تهدیدی که فرصت شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان، نام گذاری هفته وحدت را، تدبیر حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد.


حجت الاسلام محمد هادی نظیری، در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: این هفته اختلاف نظر اهل تشیع و اهل سنت در خصوص تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) است که می‌توانست به خطر جدی تبدیل شود.


وی با بیان اینکه اهل سنت تاریخ ۱۲ و اهل تشیع تاریخ ۱۷ ربیع‌الاول را تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) می‌دانند، ادامه داد: اختلاف نظر در خصوص این تاریخ، می‌توانست به خطری جدی تبدیل شود که با تدبیر رهبر عظیم الشأن انقلاب، این تهدید به فرصت تبدیل شد.


وی با ذکر اینکه، به جرأت می‌توان گفت، این هفته شاخص‌ترین مراسم و برنامه مشترک اهل تشیع و سنت است، اظهار کرد: اثر این وحدت رویه در طی سال‌های گذشته به خوبی مشخص است و باعث ایجاد انسجام و وحدت در جهان اسلام شده است.


حجت الاسلام محمد هادی نظیری، در خصوص برنامه‌های در نظر گرفته شده این هفته، گفت: در مرکز استان، برنامه‌هایی مانند برگزاری جشن و اعزام مبلغ به مناطق مختلف پیش‌بینی شده است.
وی با ذکر اینکه، برنامه های مشترک با اهل سنت در استان همدان خیلی نمود ندارد، اضافه کرد: در دانشگاه‌ها به دلیل وجود اقشار مختلف، چنین برنامه‌هایی برگزار می‌شود اما در فضای عمومی استان، از این نوع برنامه‌ها به ندرت اجرا می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن