اجتماعی

مبارزه با فساد، خط قرمز دستگاه قضایی است

رئیس دادگستری استان همدان خط قرمز دستگاه قضایی را مبارزه با مفاسد دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، محمدرضا عدالتخواه یکشنبه ۱۹ آبان ماه در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان باتاکید بر اینکه شکل گیری فساد بسیار کوچک در دستگاه قضایی برای ما به منزله اتفاقی بزرگ و متاثرکننده است، گفت: درصورت مطلع شدن از فساد در دستگاه قضایی هیچ اغماضی صورت نخواهد گرفت؛ پزشکی قانونی باید دقت کند تا تصادفات ساختگی، زد و بندهای بیمه‌ای و هریک از رفتارهای جاعلانه را ریز بینانه مورد نظارت قراردهند.

وی غالب مراجعان پزشکی قانونی را افراد آسیب دیده خواند و افزود: این افراد نیاز به صحبت و همدردی دارند از این رو اخلاق در کارمندان پزشکی قانونی برای حفظ کرامت انسانی باید بسیار مورد اهمیت قرار دهند.

عدالتخواه دستگاه قضایی را مرجع و پناهگاهی برای مظلومان دانست و مطرح کرد: درصورتی که دستگاه قضا بتواند رفع ستم کند می‌تواند به عنوان مرجع و پناهگاهی شناخته شود.

رئیس دادگستری استان همدان با بیان اینکه پزشکی قانونی یکی از مهم‌ترین مراجع برای تعیین اماره قضایی و به دنبال آن علم قاضی است، تصریح کرد: اگر پزشکی قانونی نباشد، قضاوت در جرایم بدوی تعطیل می‌شود چراکه نظرات کارشناسی این نهاد شبه قضایی به عنوان اماره قضایی بوده و ازاین رو اظهار نظر پزشکی قانونی بسیار تاثیر گذار است.

وی با اشاره به رضایت ۸۰ درصدی مردم از عملکرد رئیس قوه قضاییه، گفت: موضوع صلح و سازش بحثی است که با تلاش بسیار سعی در فرهنگ سازی آن به وسیله طرح قلوب در مساجد داریم تا جوانان کمتری مهر زندان بر پیشانی خود را تجربه کنند؛ چراکه بین یک فرد شرور و جوانی که ناخواسته اشتباهی را مرتکب شده است فرق بسیاری وجود دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن