اجتماعی
موضوعات داغ

پیامک یارانه‌ای که 6 میلیون آب خورد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان از دستگیری یک متهم به جرم برداشت غیر مجاز از حساب یکی از شهروندان همدانی خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین در توضیح این خبر بیان کرد: چندی پیش فردی با مراجعه به پلیس فتا و با در دست داشتن مرجوع قضایی مدعی شد که حدود 6 میلیون و 500 هزار تومان از حساب وی برداشت شده است.

وی ادامه داد: با تشکیل پرونده و شکایت شاکی شناسایی متهم و دستگیری آن در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت که با انجام دادن اقدامات فنی و پلیسی متهم در اسرع وقت شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ سرخوش با اشاره به روند بازجویی از متهم تصریح کرد: متهم در ابتدای بازجویی منکر هر گونه اقدام مجرمانه شد اما با مشاهده ادله و مدارک دیجیتالی و مستند به جرم خود اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: متهم با استفاده از پیامک‌های جلوگیری از قطع یارانه و ارسال آن به تعدادی از شهروندان و ورود افراد از طریق لینک به صفحه فیشینگ از حساب آن‌ها اقدام به برداشت غیرمجاز می‌کرد. رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان توصیح کرد: شهروندان به هیچ عنوان به پیامک‌های تبلیغاتی و جلوگیری از قطع یارانه اعتنا نکنند و در صورن به دام افتادن در تور این دسته از کلاهبردارها  در اسرع وقت به پلیس فتا مراجعه کنند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن