اجتماعی

همدان در خدمات الکترونیک ضعیف است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: متاسفانه همدان در خدمات الکترونیک ضعیف عمل می‌کند چرا که زیر‌ساخت‌های مناسب در راستای هوشمندسازی هنوز فراهم نشده است.

حمید بادامی‌نجات، سه‌شنبه ۲۱ آبان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد تومان بابت دیتاسنتر هزینه شده است عنوان کرد: با تلاش شرکت‌های دانش بنیان و شهردار و عوامل شورای شهر زیرساخت‌های شهرهوشمند تا سال آینده فراهم می‌شود‌.

وی ادامه داد: استان همدان نخبه‌پرور است اما چگونگی نگهداری و جذب آنها را نمی‌داند بنابراین شر‌کت‌های دانش‌بنیانی چون شتاب دهنده هم‌پیوند که یک تیم جوان و نخبه را در بر دارد در راستای هوشمندسازی شهر قدم برداشته‌اند.

بادامی با بیان اینکه در سال ۹۲ تنها ۲ شرکت دانش‌بنیان در سطح استان وجود داشت افزود: در سال ۹۷، حدود ۵۴ شرکت دانش‌بنیان در سطح استان شناسایی شدند که روز به روز به تعداد آنها افزود می‌شود.

وی توضیح داد: با توجه به پیشرفت روز افزون جامعه، حتی اگر امروز دغدغه هوشمندسازی شهر را نداشته باشیم باید چند سال آینده این کار را انجام دهیم چرا که پیشرفت جامعه نیازمند هوشمندسازی است.

بادامی در پایان با تاکید بر اینکه برای هوشمندسازی شهر تنها از شهردار نباید انتظار داشت خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان، جوانان و دانشجویان خلاق باید همقدم شهرداری در راستای هوشمندسازی شهر تلاش کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن