اجتماعی

روحانی تصمیم می‌گیرد، روحانیت توهین می‌شنود

مدیر حوزه علمیه استان همدان با اشاره به افزایش قیمت بنزین، گفت: دولت تصمیم می‌گیرد اما قشر روحانی باید جوابگو باشد چرا که در این دو روز تنها طلاب و روحانیت توهین شنیده است.

سید مصطفی موسوی اصفهانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین مطرح کرد: امنیت در رأس نظام است اما دولت نباید بدون مشورت مقام معظم رهبری و مجلس خبرگان چنین تصمیمی در شب ولادت پیامبر اعظم اسلام می‌گرفت.

وی ادامه داد: دولت می‌توانست گزینش پرداخت یارانه به افراد نیازمند را جایگزین افزایش قیمت بنزین کند چرا که بسیاری از مبالغ یارانه به دست افراد و خانواده‌های بی نیاز می‌رسد و افزایش قیمت بنزین عیئی خوب دولت به مردم نبود.

عضو خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مردم می‌توانند اعتراض کنند تصریح کرد: تجمع و ایجاد اختشاش هیچ مشکلی را حل نمی‌کند بلکه دشمن را به اهداف خود نزدیک کرده و آنها بهانه لازم را برای آشوب به دست می‌آورند بنابراین مراجعه به دفتر مقام معظم رهبری و نمایندگان ولی فقیه، سخنرانی پس از نماز جماعت و هم پیمان شدن مردم در راستای کاهش قیمت و همچنین انتشار اعتراضات در فضای مجازی بهترین راه برای اعتراض است.

موسوی اصفهانی خاطرنشان کرد: افزایش بی مرز قیمت بنزین به هیچ وجه منطقی نبوده و تنها قشری که در این تصمیم آسیب می‌بیند قشر ضعیف و نیازمند است.

وی با بیان اینکه دولت باید فشار روحی و روانی را که به مردم در شب عید با افزایش قیمت بنزین تحمیل شده است جبران کند عنوان کرد: قشر روحانین هیچ وقت در هیچ یک از تصمیمات دولت جایگاهی نداشته است اما این تقاضا را داریک که دولت مراعات مردم و قشر ضعیف را بکند.

مدیر حوزه علمیه استان همدان در پایان با تأکید بر اینکه تصمیم دولت محترم است یادآور شد: نظرات و خواسته‌های مردم هم باید در نظر گرفته شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن