فرهنگ و هنر

از زاویه دیگر نگاه کنید

دبیر اجرایی جشنواره راه ابریشم، هدف برگزاری این همایش را ثبت جهانی آثار و ادیان اعلام کرد.
حسن محمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: توسعه و رشد صنعت گردشگری از اهداف اجلاس جهانی راه ابریشم نبود بلکه از دستاوردهای آتی آن خواهد بود.
وی با بیان اینکه رشد گردشگری این اجلاس را می‌توان حضور چندین مهمان خارجی دانست، ادامه داد: مهمانان خارجی اجلاس افراد عادی نبودند و کسانی نظیر معاون و ارزیاب سازمان جهانی یونسکو حضور داشتند.
وی با ذکر اینکه نگاه انتقادی به این نوع مراسمات همیشه در ثبت جهانی آثار مشکل ساز بوده، عنوان کرد: اگر این اجلاس موجب ثبت جهانی یک اثر هم شود، اجرای آن ارزشمند است.
وی با بیان اینکه جاذبه هایی که در سراسر دنیا وجود دارد در ایران نیست، توضیح داد: برای جذب گردشگر به ایران و استان، باید حداقل صفحه‌ای در سایت جهانی یونسکو داشته باشیم که تاکنون برای معرفی استان همدان چنین امکانی وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه گردشگران مقصد خود را از سایت های رسمی و معتبری مثل یونسکو انتخاب می‌کنند، گفت: ما یک اثر ثبت شده هم نداریم پس نباید انتظار رشد آمار گردشگر خارجی داشته باشیم.
محمدی در اشاره به آمار ارائه شده در حوزه گردشگری، اظهار کرد: اگر آمار گردشگران گاهی کاهش و افزایش دارد به دلیل شرایط موجود بوده و ربطی به اطلاعات و برنامه ریزی های دستگاه‌های مربوطه ندارد.
وی با ذکر اینکه گردشگری هدف اول استان است، بیان کرد: ۱۸۰۰ اثر استان ثبت ملی شده‌اند که منجر به اتفاق خاصی نمی‌شود، باید آثار را به ثبت جهانی برسانیم.
وی با ذکر اینکه درحال حاضر به رشد گردشگری نیاز نداریم و باید توان را برای ثبت جهانی آثار به کار بست، تأکید کرد: ثبت جهانی آثار باید مطالبه عمومی شود تا ترتیب اثری صورت گرفته و گردشگری رونق یابد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن