فرهنگ و هنر

چند سال دیگر صبر کنیم؟

هتل ندیمی و یا به قول رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان، لکه‌ی ننگ استان، بیش از ده سال است که به حال خود رها شده و هر از گاهی برای فرد به اصطلاح دلسوزی در جلسه‌ای، نشستی و یا بحثی، سخنی از این هتل به میان می‌آورد و در همان حد می‌ماند. این هتل صاحب اصلی خود مرحوم ندیمی را از دست داده و خدا می‌داند ساخت و به ثمر رساندن این هتل تا چندین نسل دیگر زمان می‌برد.
در حالی که اولویت اول استان گردشگری تعریف شده، قطع به یقین ساخت هتلی لوکس و با امکانات در رشد این صنعت و جذب توریست بی‌تأثیر نخواهد بود.


رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان، از ادامه پروژه ساخت هتل ندیمی خبر داد.
حسین قره‌باغی در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: در دهه‌های قبل این ملک به مرحوم ندیمی برای ساخت هتل فروخته شد.


وی با بیان اینکه، نقشه این هتل در کمیسیون ماده ۵ سال ۹۰ مطرح و تغییرات لازم گفته می‌شود، گفت: مرحوم ندیمی قول انجام و ساخت این هنل را می‌دهد اما پس از موافقت با تغییرات نقشه، پروژه تا سال ۹۶ شروع نمی‌شود.


وی با ذکر اینکه تغییراتی مدنظر ورثه مرحوم ندیمی بوده است، ذکر کرد: تغییراتی نظیر ۵ستاره شدن این هتل را ورثه خواستار بودند که خبط بزرگی بود که با آن موافقت نشد.


قره‌باغی با ذکر اینکه، طی جلسه‌ای در کمیته فنی و کمیسیون ماده ۵ در سال ۹۰ با برخی تغییرات موافقت شد، گفت: وروه خواستار تغییر هتل به تالار پذیرایی بود که با آن موافقت نشد؛ ما از هر اقدام و فعالیتی که در صنعت گردشگری ما مؤثر باشد حمایت می‌کنیم.


وی با بیان اینکه، آخرین نقشه اصلاحی این هتل گم شده، اعلام کرد: مالک و معاونت شهرسازی اصرار بر اجرای آخرین طرح مصوب برای ساخت این هتل را دارند.


معاون شهرسازی و معماری همدان ، با ذکر اینکه، مرحوم ندیمی چندین سال خواستار ساخت این هتل بود، گفت: پس از اخذ پروانه ساخت برای این هتل، به دلیل اینکه اضافه بنا داشتند روند ساخت آن متوقف شد.


امیر فتحیان نسب با بیان اینکه پس از فوت ندیمی بزرگ ساخت هتل مدتی متوقف شد، گفت: درخواست گسترش این هتل در کمیسیون ماده ۵ مطرح و تصویب شد که متأسفانه تاکنون ساخته نشده است.


وی اضافه کرد: درحال حاضر ورثه به دنبال پیگیری های لازم برای ادامه ساخت این هتل هستند.


معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع همدان، دلیل توقف ساخت این هتل را مشکلات ورثه برای انحصار وراثت اعلام کرد.


علیرضا قاسمی بیان کرد: یکی از ورثه به وکالت از سایر وراث پیگیر کارهای شروع ساخت دوباره این هتل است.
وی با بیان اینکه از ساخت این هتل حمایت می‌کنیم، ذکر کرد: برای این پروژه‌ها تسهیلات بانکی پرداخت می‌کنیم تا به بهره برداری برسند.


وی در خصوص سرمایه گذاران و اعتبار ساخت این پروژه، گفت: ورثه مرحوم ندیمی سرمایه‌گذاران این پروژه هستند و سرمایه‌گذار دیگری ورود نکرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن