اقتصادی

سیر نزولی قیمت گوشت قرمز

سرپرست معاونت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده، استان همدان، از کاهش قیمت گوشت قرمز در روزهای آتی خبر داد.

داریوش صفاری در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین ، بیان کرد: قیمت گوشت قرمز مخلوط گوسفند نر و بره کیلویی 78000 و گوسفند ماده و بره کیلویی 68000 تومان و سر دست و ران پاک شده کیلویی 110000 تومان اعلام شده است.

وی با بیان اینکه، گوشت قرمز کیلویی، 15 هزار تومان، کاهش قیمت داشته است، ادامه داد: به احتمال زیاد در ماه های آینده کاهش قیمت بیشتری نیز در خصوص گوشت قرمز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه قیمت دام زنده کاهش داشته ولی گوشت قرمز دارای نوسان بوده، اظهار کرد: قیمت تابع عواملی در بازار است که تا حدودی قابل کنترل است همچنین در بعضی فصول میزان تقاضا افزایش یافته و عرضه بیشتر می‌شود که منجر به بالا رفتن قیمت‌ها می‌شود.

وی با تأکید براینکه، ما بازرسی روزانه داریم، عنوان کرد: اگر در بحث گوشت قرمز ورود نمی‌کردیم، به قیمت 130000 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسید.

صفاری با ذکراینکه چند قلم به خصوص صیفیجات، مانند کاهو، خیار و گوجه افزایش قیمت داشته است، اضافه کرد: در خصوص کاهو ورود کردیم و قیمت آن را به 2000 الی 3000 تومان رساندیم.

وی با بیان اینکه، قیمت خیار کاهش داشته است، گفت: گوجه نیز کاهش قیمت داشته ولی با توجه به اینکه اکنون فصل برداشت گوجه است و گلخانه‌ها محصولی ندارند این افزایش قیمت طبیعی است.

وی اعلام کرد: با متخلفانی که به بهانه افزایش قیمت بنزین، فصد گران فروشی و افزایش قیمت داشته باشند، قاطعانه برخورد و به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

صفاری افزود: تعزیرات حکومتی برای متخلفان مجازات جریمه نقدی و نصب بنر و پرده در محل را در نظر گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن