اجتماعی

تلاش محیط زیست برای عدم شیوع آنفولانزای مشترک بین حیوان و انسان

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از پایش مشترک این سازمان با اداره کل دامپزشکی استان در مناطق محافظت شده برای جلوگیری از شیوع آنفولانزای حیوانات  خبرداد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از پایش مشترک این سازمان با اداره کل دامپزشکی استان در مناطق محافظت شده برای جلوگیری از شیوع آنفولانزای حیوانات  خبرداد. صفی‌خانی در گفت و گو با همدان‌آنلاین، با اشاره به آغاز فصل سرما و نظارت قابل توجه مسئولین محیط زیست بر سلامت حیوانات مناطق محافظت شده و جلوگیری از شیوع آنفولانزای مشترک بین حیوان و انسان، مطرح کرد: درحال حاضر عمده نظارت محیط‌بانان بر تالاب‌های دائمی و فصلی به دلیل وجود تعداد زیاد پرندگان آبزی و کنار آبزی در این مناطق است.

وی با بیان اینکه تالاب پیرسلمان به‌عنوان یک تالاب احیا شده شناخته می‌شود، تصریح کرد: باتوجه به ثبات تالاب پیرسلمان و برقراری همیشگی آب، این زیستگاه برنامه مرتبی داشته و همیشه پرندگان آبزی و کنار آبزی زیادی را به خود جذب می‌کند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در رابطه با پرندگان مهاجر در استان نیز عنوان کرد: خوشبختانه امسال به‌دلیل بارندگی‌ها و شرایط زیستگاهی مناسب، استان پذیرای پرندگان متعددی از مناطق مختلف بود؛ پرندگان آبزی و کنار آبزی به جز در تالاب‌ها در مناطق 4 گانه حفاظت شده حضور نداشته و از این رو محافظت این مناطق با جدیت بیشتری صورت می‌پذیرد.

صفی‌خانی از عدم ثبت گونه جدبد جانوری در مناطق محافظت شده خبرداد و افزود: برخلاف سال گذشته، امسال گونه جدیدی در محیط زیست استان شناسایی نشده است؛ درحال حاضر محیطبانان وظیفه شناس سازمان، برخلاف تعداد بسیار کم نظارت‌های دقیقی را در مناطق محافظت شده و به ویژه تالاب‌ها دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن