اجتماعی

بساط بخاری نفتی از مدارس همدان برچیده شد

مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان تأکید کرد: هیچ یک از مدارس استان همدان بخاری نفتی ندارند.

فرزاد تیموری در گفتگو با “همدان آنلاین”، با بیان اینکه همدان در استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس از استان های پیشتاز در کشور است، اظهار کرد: در سال گذشته تمام بخاری‌های نفتی از سطح مدارس استان جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به تجهیز کلاس‌های درس به شوفاژ و بخاری‌های گازی، یادآور شد: در تابستان امسال تعمیرات موتورخانه مدارس انجام شد و خوشبختانه مشکلی در این زمینه نداریم و در صورت بروز مشکلات ناگهانی و احتمالی، آمادگی برای بازدید و رفع مشکل وجود دارد.

تیموری ادامه داد: مدارس در حال حاضر به بخاری گازی، برقی و شوفاژ مجهز هستند به طوریکه 70 درصد مدارس با سیستم شوفاژ و مابقی با بخاری‌های گازی و برقی گرم می‌شوند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان گفت: در روستاهایی که گازرسانی انجام شده، مدارس به بخاری‌های گازی مجهز شده‌اند و از دو هزار و 500 مدرسه استان تنها 35 مدرسه بخاری برقی دارند.

وی با اشاره به تلاش برای بهینه‌سازی سیستم گرمایشی مدارس استان، یادآور شد: سعی ما این است بخاری‌های گازی کم مصرف جایگزین بخاری‌های دودکش‌دار شوند که این بخاری‌ها یک سوم بخاری‌های معمولی مصرف گاز دارند و سوخت آنها از اکسیژن است.

تیموری همچنین خاطرنشان کرد: تا کنون 700 بخاری کم مصرف برای مدارس خریداری شده و دو هزار دستگاه نیز در حال خریداری است.

وی گفت: از سال 1393 تا کنون بیش از 45 میلیارد تومان در راستای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان همدان هزینه شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن