اجتماعی

علت مرگ مادرباردارهمدانی همچنان در انتظار

در اولین روزهای پاییز زنی برای به دنیا آوردن فرزند خود با در سر داشتن هزار امید و آرزو راهی بیمارستان شد تا دوباره حس شیرین در آغوش کشیدن فرزند خود را تجربه کند اما سایه‌ی سنگین مرگ نفس‌های او را قطع کرد و دوباره تراژدی مرگ مادر باردار دیگری در بیمارستان بوعلی تکرار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، خبر مرگ این مادر، بار دیگر همدان را تکان داد و نوزادی دیگر در حسرت بزرگ شدن  زیر سایه‌ی مادر تنها ماند و کلاف سردرگم ابهام در مرگ این مادر همدانی همچنان پیچیده مانده است.

به گفته برخی از مسئولین مربوطه، مادر به علت بیماری آمبولی پس از زایمان جان خود را از دست داده اما همسر مرحومه مدعی بود که قصور پزشکی در مرگ همسرش مؤثر بوده و برای رسیدگی به ادعایش در سازمان نظام پزشکی پرونده‌ای برای شکایت تشکیل داده است.

اگر چه پیگیری خبرنگار همدان‌آنلاین در رابطه با قصور پزشکی بسیاری از پزشکان  به مزاج برخی‌ها خوش نیامده اما پیگیری علت مرگ این مادر باردار شاید بتواند از تکرار این اتفاق تلخ جلوگیری کند.

منتظر جواب پزشکی قانونی هستم

همسر مرحومه با بیان اینکه پیگیر شکایت خود مبنی بر فوت همسرش است گفت: منتظر ارسال نتیجه بررسی از پزشکی قانونی هستم.

حمیدرضا قنبری خرم در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌آنلاین اظهار کرد: پس از شکایت در سازمان نظام پزشکی، پزشکی قانونی زمان اعلام نتیجه بررسی را تا 3 اعلام کرد و من همچنان منتظر هستم.

وی ادامه داد: معمولا رسیدگی به پرونده‌هایی که در آن قصور پزشکی پیش‌بینی می‌شود باید در اولویت قرار بگیرد و 3 ماه برای بررسی علت مرگ همسرم بسیار زیاد و طولانی است.

قنبری خرم با اشاره به اینکه تاکنون تنها یک جلسه برای رسیدگی به شکایتم تشکیل شده است عنوان کرد: در جلسه اول تمام حرف‌هایم را به دادستان سازمان نظام پزشکی گفتم و بنا شد که کمیته‌ای با حضور چند پزشک برای بررسی موضوع تشکیل دهند که من همچنان بی خبر از تشکیل این کمیته هستم.

این پرونده حساس است

به گفته مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان، هنوز نتیجه پاتولوژی مادر باردار همدانی اعلام نشده است و باید برای تشکیل کمیته، نتیجه آزمایش اعلام شود.

دکتر آرتین کمالی گفت: معمولا برای بررسی این نوع از پرونده‌ها باید نهایت دقت و تلاش را به کار برد چرا که نتیجه آن یک روند قضایی را به دنبال خواهد داشت.

وی مطرح کرد: این پرونده از حساسیت بالایی برخوردار است و از همدان ابتدا اعلام کردیم که برایب اعلام نتیجه حداقل به 3 ماه مهلت نیاز است.

دربررسی‌های اولیه، نشانی از خونریزی نبود

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان از تشکیل پرونده پیگیری این مادر باردار همدانی خبر داد و گفت: در حال حاضر منتظر اعلام نتیجه آزمایش پزشکی قانونی هستیم.

دکتر علیرضا مدرکیان با بیان اینکه بررسی‌های اولیه انجام شده است تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه هیچ نشانی از خونریزی و پارگی نبود و پرونده برای بررسی دقیق‌تر به پزشکی قانونی ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: قطعا سازمان نظام پزشکی پیگیر شکایات مردمی به خصوص در چنین پرونده‌هایی است و در حال حاضر چند جلسه و کمیته با حضور طرفین برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن