اجتماعیفرهنگ و هنر

همگام برای ایرانی سرسبز

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان همدان، از اجرای طرح 1000 هکتاری کاشت نهال در سطح استان خبر داد.

اسفندیار خزائی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: 500 هکتار این طرح اجرایی شده که استاندار تأکید ویژه‌ای نسبت به انجام این طرح دارد.

وی با بیان اینکه، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشوری برای روز 14 آذر مصادف با تولد امام حسن عسکری (ع)، رویدادی بزرگ اجرا خواهند کرد، گفت: این رویداد با نام “نهال کاری همگانی برای ایرانی سرسبز” در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی با ذکر اینکه، استان همدان خوشبختانه در توسعه جنگل‌ها در وضعیت قابل قبولی قرار دارد، گفت: چاله‌های کاشت نهال کنده شده و برای اجرای این برنامه آمادگی کامل داریم.

وی با بیان اینکه، برای هر استان 10000 نهال پیش بینی کرده‌ایم، افزود: برنامه‌های 10 گانه‌ای پیش‌بینی شده است که در هر شهرستان یک برنامه در محل‌های مشخص، اجرا خواهد شد.

خزائی با اشاره به اینکه این برنامه در همدان در پادگان ابوذر و سد اکباتان اجرا می‌شود، عنوان کرد: در این طرح تنوعی از نهال‌ها گنجانده شده که متناسب با اقلیم هر مکان در آنجا کاشته می‌شوند.

وی اضافه کرد: در مناطقی که نگهداری درختان و نهال‌ها وظیفه شهرداری است، نهال‌های شهری مانند کاج سیاه و سرو نقره‌ای کاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه، در قسمت‌های سایت جنگلی، گونه‌های جنگلی کاشته می‌شود، ذکر کرد: در شهرستان نهاوند نهال‌های بلوط و گونه‌های دیگری مانند زرشک،سنجد، بادامک و سماق بنا به نوع اقلیم کاشته خواهند شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان همدان، خاطر نشان کرد: اگر بارش باران نرمال باشد، گونه‌هایی کاشته خواهند شد که نه تنها مصرف آب ندارند بلکه آب را ذخیره می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن