اقتصادی

خودرو گران بود/ بنزین هیچ‌کاره است

چند هفته‌ای است از گرانی بنزین می‌گذرد، علی‌رغم تأکید تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و حکومتی، مبنی بر عدم افزایش قیمت هر کالایی، شاهد افزایش و نوسان قیمت در بازار هستیم. برخلاف تصور و پیش‌بینی اکثر مردم و برخی کارشناسان خودرو نیز افزایش قیمت داشته است درحالی که با توجه به گرانی بنزین باید شاهد کاهش و افت قیمت آن می‌بودیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان، بیان کرد: هیچگونه افزایش قیمتی در خصوص خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا اعلام نشده است.

حمیدرضا متین در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، گفت: خودرو به طور خود به خود افزایش قیمت غیر منطقی داشته اما در مدت گرانی بنزین، یک ریال هم اضافه نشده است.

وی با اشاره به خبر گرانی خودروهای دوگانه سوز، اظهار کرد: گازسوز بودن خودرو شرایط خاصی نیست که سبب افزایش قیمت شود زیرا با مراجعه به مراکز مربوطه می‌توان خودرو را گازسوز کرد.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون دستوری مبنی بر افزایش قیمت خودرو ابلاغ نشده است، عنوان کرد: هرگونه افزایش قیمت، در سایت رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به بحث کسانی که در یکسال بیش از یک خودرو خریداری می‌کنند، باید مالیات بیشتری پرداخت کنند، اظهار کرد: این موضوع مصوبه سال 92 است تا کنون اجرا شده و بحث جدید و ناشی از گرانی بنزین نیست.

متین با بیان اینکه در سال جاری، طبق آمار 7 ماهه واردات استان رشد 53 درصدی داشته است، گفت: این کالاها شامل  کالاهای مصرفی و مواد اولیه کارخانجات بوده که بیانگر رشد و رونق تولید در سطح استان است.

وی در پایان با اشاره به بحث صادرات، اظهار کرد: صادرات نیز در وضعیت خوبی به سر می‌برد زیرا بنا به اعلام اداره گمرک تا برج 8 بالغ بر 900 میلیون دلار صادرات داشتیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن