اجتماعی

همدان، شهرسبز جهانی

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان با اشاره به اینکه همدان به عنوان یک شهر سبز جهانی شناخته شده است گفت: در سال 92 یک تفاهم نامه با سازمان محیط زیست کشور با عنوان همدان، شهر سبز منعقد شد.

دکتر ابراهیم مولوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین اظهار کرد: وجود باغ‌های خصوصی و عمومی و فضای سبز و جنگل در همدان موجب انعقاد  تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر همدان شهر سبز در جهان شد که بخشی از سازمان محیط زیست جهانی با دعوت از مدیران همدانی در سازمان ملل، همایشی در رابطه با این موضوع برگزار شد.

وی ادامه داد:در این همایش حدود 45 دقیقه از جذابیت‌ها و ظرفیت‌های همدان به نمایش گذاشته شد و 110 مقاله کشوری در این همایش توسط داورها بررسی و کارشناسی شد و بخشی از آنها در کتاب خلاصه‌های مقالات چاپ و منتشر شد.

دکتر مولوی با اشاره به اینکه در این همایش دکتر ابتکار حضور داشتند تصریح کرد: متاسفانه  بازی‌های سیاسی توسط برخی از افراد موجب شد که همدان نتوانست از این همایش نهایت استفاده را داشته باشد. وی در پایان خاطرنشان کرد: توجه به انرژی‌های خورشیدی، بازآفرینی شهری، احیای بافت‌های قدیمی و فرسوده و بازسازی خانه‌ها و کاروانسراها از اهداف این همایش بوده و امیدداریم که بتوانیم این تفاهم نامه را به مدت سه سال طی رایزنی با مدیرکل حفاظت محیط زیست داشته باشیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن