علمی و دانشگاهی

تولید 600 مقاله ISI در دانشگاه بوعلی‌سینا

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 600 مقاله ISI در دانشگاه تولید شد.

یعقوب محمدی‌فر در گفتگو با همدان آنلاین با تأکید بر اینکه دانشگاه بوعلی سینا روی محور موفقیت قرار گرفته است، اظهار داشت: دانشگاه امسال برای اولین بار در رتبه بندی ISC دانشگاه های کشور، رتبه هشتم را به دست آورد درحالیکه در سال‌های قبل رتبه دهم را داشت.

وی افزود: حفظ این رتبه و ارتقاء آن سخت است و به همکاری جدی کارکنان دانشگاه نیاز دارد.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا به رتبه این دانشگاه در کیفیت مقالات ISI را 91 دانست و افزود: خوشبختانه دانشگاه بوعلی سینا در این زمینه جایگاه خوبی بین دانشگاه های کشور دارد.

وی همچنین تصریح کرد: دانشگاه در رنکینگ لایدن هلند در سال گذشته رتبه 930 را به دست آورد که امسال، این رتبه به 907 ارتقاء یافته و باید کسب رتبه زیر هزار توسط دانشگاه را به فال نیک گرفت.

محمدی‌فر به شرکت دانشگاه در رده‌بندی تایمز اشاره و تصریح کرد: دانشگاه بوعلی سینا رتبه دوم زیستی، رتبه ششم شیمیایی، فیزیکی و رتبه 13 مهندسی را بین دانشگاه‌های کشور به دست آورد.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه خروجی مقالات دانشگاه ارزشمند است، یادآور شد: در سال قبل نزدیک به 600 مقاله IsI در دانشگاه بوعلی سینا تولید شد که پیش‌بینی می‌شود امسال نیز به 600 مقاله برسد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه برای اولین بار در رده‌بندی شانگ‌های نیز قرار گرفت، خاطرنشان کرد: تعداد استناد در دانشگاه بوعلی سینا به 78 هزار و 952 مورد می‌رسد.

محمدی‌فر با بیان اینکه هفته پژوهش با برگزاری آیین افتتاحیه در دبیرستان دخترانه آیین روشن همدان آغاز شد، اظهار کرد: در این هفته نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار در 19 و 20 آذرماه در محل دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار خواهد شد.

وی شعار هفته پژوهش سال 98 را «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین، رونق تولید» عنوان کرد و افزود: در روز 20 آذرماه جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری با تجلیل نزدیک به 100 پژوهشگر برتر استان برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه شرکت‌های فناورانه برتر استان نیز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه ها تجلیل از اعضای هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن