فرهنگ و هنر

لائودیسه در حال بررسی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهاوند، از برگزاری نشست بررسی وضعیت معبد لائودیسه در شهرستان نهاوند خبر داد.

محست جانجان در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: در این نشست تصمیم بر انجام بررسی‌های دقیق‌تری، برای تهیه طرح و نقشه گرفته شده است.

وی با بیان اینکه، این نسشت با حضور، رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی کشور، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان، برگزار شد، گفت: باید در این نقشه، سه محور اصلی مشخص و آزاد شود.

وی با ذکر اینکه، مردم این شهرستان در این منطقه ساخت‌وساز انجام داده و کسب درآمد کرده، اظهار کرد: این سه محور شامل، منطقه آزاد، منطقه با نظارت میراث فرهنگی و منطقه ممنوعه برای ساخت است.

وی با اعلام اینکه، گمانه‌زنی هایی در خصوص این منطقه وجود دارد، گفت: در منطقه دو خواهران آثاری مربوط به دوره‌های، اسلامی و اشکانی یافت شده که احتمال وجود این معبد در این منطقه را افزایش می‌دهد.

جانجان با بیان اینکه، در صورت نیاز امام‌زاده دوخواهران را هم کاوش می‌کنیم، افزود: در صورت نیاز، درخواستی در این خصوص به تهران فرستاده می‌شود که پروسه طولانی دارد.

وی با اشاره به این مطلب که برای فاز بعدی کاوش، تأمین اعتبار شده‌ایم، گفت: در این فصل به علت سردی هوا امکان کاوش را نداریم اما کار را متوقف نمی‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن