فرهنگ و هنر

لائودیسه در حال بررسی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهاوند، از برگزاری نشست بررسی وضعیت معبد لائودیسه در شهرستان نهاوند خبر داد.

محست جانجان در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: در این نشست تصمیم بر انجام بررسی‌های دقیق‌تری، برای تهیه طرح و نقشه گرفته شده است.

وی با بیان اینکه، این نسشت با حضور، رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی کشور، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان، برگزار شد، گفت: باید در این نقشه، سه محور اصلی مشخص و آزاد شود.

وی با ذکر اینکه، مردم این شهرستان در این منطقه ساخت‌وساز انجام داده و کسب درآمد کرده، اظهار کرد: این سه محور شامل، منطقه آزاد، منطقه با نظارت میراث فرهنگی و منطقه ممنوعه برای ساخت است.

وی با اعلام اینکه، گمانه‌زنی هایی در خصوص این منطقه وجود دارد، گفت: در منطقه دو خواهران آثاری مربوط به دوره‌های، اسلامی و اشکانی یافت شده که احتمال وجود این معبد در این منطقه را افزایش می‌دهد.

جانجان با بیان اینکه، در صورت نیاز امام‌زاده دوخواهران را هم کاوش می‌کنیم، افزود: در صورت نیاز، درخواستی در این خصوص به تهران فرستاده می‌شود که پروسه طولانی دارد.

وی با اشاره به این مطلب که برای فاز بعدی کاوش، تأمین اعتبار شده‌ایم، گفت: در این فصل به علت سردی هوا امکان کاوش را نداریم اما کار را متوقف نمی‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن