اقتصادی

ایجاد اتاقی به وسعت 91 کشور

رئیس اتاق بازرگانی همدان، از راه‌ اندازی اتاق ICC  منطقه غرب کشور در استان همدان خبر داد.

علی‌اصغر زبردست در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: اتاق ICC  نقش سازمان ملل را در عرصه‌‌های اقتصادی دنیا ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه، کشورهای عضو، خیلی از مسائل خود را مطرح و مشکلات را حل می‌کنند، ادامه داد: در این اتاق، کمیسیون‌های مختلفی پیش‌بینی شده است که به حل و ارائه راهکار برای مشکلات اقتصادی دنیا می‌پردازند.

وی با ذکر اینکه از 12 کمیسیون موجود، ایران در 9 تای آن عضو است، اظهار کرد: کار اصلی اتاق ICC  حول سه محور، داوری، تضمین قوانین و سیاست گذاری است که در صورت نیاز در هر یک ورود می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مقر اصلی این اتاق در پاریس است، عنوان کرد: 91 کشور از 136 کشور مستقل جهان از جمله ایران در این اتاق عضو و تصمیم گیری می‌کند.

وی با بیان این مطلب که این اتاق برای استان همدان آورده‌ ی خاصی ندارد اما سبب معرفی آن در جهان می‌شود، ذکر کرد: این مسئله سبب نقش آفرینی بین‌المللی استان در جهان شده که برای ما بسیار حائز اهمیت است.

زبردست با یادآوری این مطلب که رئیس کمیته ایرانی اتاق ICC، دکتر خزائی است، گفت: ایشان قول پیگیری و اخذ موافقت از پاریس را برای راه اندازی این اتاق در همدان داده و به احتمال تقریبی 99 در صد، انجام خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه، در پنج نقطه کشور این اتاق راه اندازی خواهد شد، گفت: ایجاد و راه اندازی این اتاق در همدان، سبب رفع مشکلات بسیاری در حوزه بازرگانی و رونق نسبی اقتصاد استان می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن