اجتماعی

انتظار اورژانس برای سهمیه 700 لیتری بنزین

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان همدان با بیان اینکه اورژانس درخواست سهمیه بنزین 700 لیتری از وزارت کشور را دارد گفت: در حال حاضر منتظر جواب از وزارت هستیم و در حال حاضر اورژانس با بنزین 3000 هزار تومانی فعالیت می‌کند.

به گزارش همدان‌آنلاین، دکتر حبیب معصومی، دوشنبه 18 آذر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح امداد اورژانسی از 20 آذر شروع و تا 20 اسفند ادامه خواهد داشت که در حال حاضر اورژانس و تمام بیمارستان‌ها در آماده باش کامل به سر می‎‌برند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 6 آمبولانس به مناطق سردسیر و روستاهای اطراف اعزام کرده‌ایم ادامه داد: با نزدیک شدن به ایام عید و چهارشنبه سوری، پرسنل اورژانس آموزش‌های کافی را برای خدمات رسانی می‌بینند.

معصومی با بیان اینکه هر سال در روز چهارشنبه سوری جدود 100 مصدوم به اورژانس منتقل می‌شود عنوان کرد: سال گذشته در سطح کشور حدود 18 هزار و 500 نفر مصدوم داشتیم و همچنین در ماموریت‌ها 1300 مورد آتش‌سوزی در ساختمان، 16 هزار و 900 مورد آتش‌سوزی در فضای باز و 300 حریق خودرو. ثبت شده است.

وی یادآور شد: تنها راه کاهش ماموریت‌ها و اتفاقات، آموزش همگانی در مساجد، مدارس و ادارات دولتی و اماکن عمومی است.

افزایش 14 درصدی تلفات تصادفات

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان همدان در رابطه با حوادث ترافیکی در 7 ماه نخست سال افزود: در 7 ماه نخست سال جاری 337 مورد فوتی و در سال گذشته 289 نفر براثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

معصومی مطرح کرد: با توجه به این آمار ثبت شده در اورژانس شاهد افزایش 14 درصدی تلفات تصادفات هستیم که با این حال 8 درصد از تولید ناخالص ملی برای حوادث ترافیکی و 8 درصد دیگر در راستای حوادث غیرمترقبه صرف می‌شود.

وی توضیح داد: یکی از این حوادث را می‌توان سقوط از درخت گردو مثال زد که متاسفانه در سال جاری 6 نفر در تویسرکان و 2 نفر در همدان از درخت گردو سقوط کرده و جان خود را از دست داده‌اند.

معصومی با بیان اینکه هر سال در اورژانس حدود 14 هزار نفر درمان می‌شوند تصریح کرد: متاسفانه نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی جان بسیاری از همنوعان را گرفته به طوریکه از ابتدای سال تا کنون در سه راه ویان به سمت کبودرآهنگ بر اثر تصادف 21 نفر جان خود را از دست داده و این در حالیست که این آمار در سال گذشته تنها 3 نفر بوده است.

گل تپه و شیرین‌سو هم هلی‌کوپتر دارند

وی با بیان اینکه در سطح استان 93 هلی‌کوپتر وجود دارد خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون 312 پرواز برای انتقال بیماران و مصدومین در سامانه اورژانس ثبت شده است و بیشترین پرواز در شهرستان‌های فامنین، کبودرآهنگ و نهاوند بوده است.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان همدان از ایجاد رایزنی برای احداث پد بالگرد در مناطق گردشگری همچون غار علیصدر خبر داد و گفت:در حال حاضر پد بالگرد در اسدآباد در حال ساخت بوده و بهار و رزن فاقد پد هستند.

معصومی با اشاره به اینکه در حال حاضر 20 نقطه از 50 نقطه مشخص شده برای احداث پد ساخته شده است عنوان کرد: در سطح کشور 1 هزار 969 نفر دچار مسمومیت گاز شده‌اند که 97 نفر از آن‌ها فوت شده و در استان همدان این آمار 19 نفر ثبت شده است که متاسفانه 3 نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

استخدام 40 نیرو تا پایان سال در اورژانس

وی از برگزاری آزمون استخدامی در ماه گذشته خبر داد و مطرح کرد: 29 آبان برای استخدام پرسنل اورژانس آزمونی برگزار شد که طی این آزمون 40 نفر از افراد شرکت کننده به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 11 ساختمان توسط اورژانس در حال ساخت است و تا کنون 2 ساختمان در ملایر و تویسرکان افتتاح شده است .

معصومی با بیان اینکه هر سال حدود 120 مورد گزارش اقدام به خودکشی در اورژانس ثبت می‌شود مطرح کرد: آمار خودکشی در استان‌های غربی مشور بیش از دیگر استان‌ها است که در این میان همدان رتبه 4 را داراست.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیرت حوادث استان همدان در پایان با تأکید بر اینکه اورژانس در ماه بیش از 5 هزار ماموریت انجام می‌دهد توضیح داد: می‌توان گفت افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند نیمی از آنها جان خود را از دست می‌دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن