اجتماعی

جولان دلالان و دست خالی کشاورزان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است گفت: خرید تضمینی گندم در سال جاری 200 هزار تن کمتر از سال گذشته ثبت شده است.

منصور رضوانی جلال در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌ آنلاین تصریح کرد: تولید گندم نسبت به سال گذشته وضعیت خوبی دارد اما متأسفانه به علت قیمت ناچیز خرید تضمینی گندم، بسیاری از کشاورزان روی خوشی برای فروش گندم به دولت نشان ندادند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 630 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد عنوان کرد: در سال جاری خرید تضمینی گندم از کشاورزان حدود 430 هزار تن تا کنون گزارش شده است.

رضوانی جلال خاطرنشان کرد: قیمت ناچیز گندم پای دلالان و شرکت‌های خصوصی را به میان کشیده است به‌طوریکه بسیاری از کشاورزان فروش گندم‌های خود را به دلالان ترجیح دادند.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در ابتدا 1700 تومان بوده است تصریح کرد: با اعتراض بسیاری از کشاورزان و شرکت‌های خصوصی این قیمت به 2200 تومان رسید اما همچنان این قیمت کم بوده و جای تأمل دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان در پایان افزود: برخی از کارخانجاتی که محصولات آنها از گندم تولید می‌شود به صورت مستقیم و بدون واسطه از کشاورزان گندم خریداری کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن