اجتماعی

پیگیری راه‌اندازی قطار ریل‌باس همدان- تهران/560 هزار نفر مسافر قطار همدان- مشهد شدند

مدیرکل راه‌آهن غرب کشور گفت: از تیرماه 96 همزمان با راه‌اندازی قطار رفت و برگشت همدان- مشهد تا پایان آبان‌ماه امسال، بیش از 560 هزار نفر مسافر این قطار بوده‌اند.

سید سعید ابراهیم‌نژاد در گفتگو با همدان آنلاین، با بیان اینکه در سال 96 و همزمان با افتتاح راه‌آهن همدان در مجموع 65 هزار و 112 نفر از سفر همدان- مشهد و برعکس استقبال کردند، اظهار داشت: آمار ورود و خروج در ایستگاه راه‌آهن همدان در سال قبل به 230 هزار و 998 نفر افزایش یافت.

وی همچنین تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه نیز 293 هزار و 107 نفر در سفرهای قطار همدان- مشهد و بر عکس حضور داشتند.

ابراهیم‌نژاد با بیان اینکه از تیرماه 96 تا پایان آبان ماه امسال، ورود و خروج بیش از 500 هزار نفر در راه‌آهن همدان به ثبت رسیده است، یادآور شد: خوشبختانه استقبال از قطار همدان- مشهد افزایش یافته به طوریکه آمار هشت ماهه امسال نشان‌دهنده افزایش 60 هزار نفری مسافران نسبت به آمار کل سال قبل است.

وی ادامه داد: برنامه سفرها طوری تنظیم شده که شاهد این هستیم که همواره ضریب اشغال قطار همدان- مشهد و برعکس بالاست و علاوه بر مردم استان همدان، مردم کردستان و ایلام نیز از سفر با قطار همدان- مشهد استقبال می‌کنند.

مدیرکل راه‌آهن غرب کشور با اشاره به ظرفیت یک هزار نفری قطار رفت و برگشت همدان-مشهد در روز، اظهار داشت: ظرفیت رفت و برگشت در برخی روزها به 440 نفر و در روزهای دیگر به 540 نفر می‌رسد.

وی از پیگیری برای راه‌اندازی قطار همدان- تهران خبر داد و افزود: آژانس‌های مسافرتی تمایل چندانی نسبت به این موضوع نشان ندادند و در حال حاضر سفر به تهران نیز با قطار همدان- مشهد انجام می‌شود.

ابراهیم‌نژاد گفت: ما به دنبال این هستیم در صورت فراهم شدن شرایط، قطار ریل‌باس همدان- تهران راه‌اندازی شود که از لحاظ اقتصادی برای مردم به‌صرفه خواهد بود و از آن استقبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزینه سفر از همدان به تهران و برعکس با قطار چهار و شش تخته همدان- مشهد 45 هزار تومان است، خاطرنشان کرد: بلیت قطار رجای رفت و برگشت همدان- مشهد 176 هزار تومان است که البته این مبلغ شناور بوده و نسبت به پیک سفرها تغییر می‌یابد و در مواردی با احتساب تخفیف به 137 هزار تومان نیز می‌رسد.

مدیرکل راه‌آهن غرب کشور در ادامه یادآور شد: قیمت بلیت قطار چهارتخته سروش 191 هزار تومان و با تخفیف در مواردی 148 هزار تومان و قیمت قطار شش تخته 116 هزار تومان و با تخفیف 91 هزار تومان است. وی با بیان اینکه متولی ساخت ایستگاه راه‌آهن داخل شهر همدان، شرکت ساخت و توسعه است، اظهار داشت: در حال حاضر عملیات عمرانی ساخت ایستگاه داخلی همدان در دو قطعه انجام می‌شود که که پس از پایان پروژه، در اختیار اداره کل راه‌آهن قرار خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن