فرهنگ و هنر

طنین هجدهمین شب آواز هگمتانه در همدان

هجدهمین شب آواز هگمتانه به همت واحد موسیقی و سرود حوزه هنری استان همدان، 29 آذرماه با هنرنمایی گروه موسیقی سنتی «سُرنا» و رونمایی از آلبوم «جاده جمعه ها» برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان همدان، مسئول واحد موسیقی و سرود حوزه هنری استان همدان با بیان این مطلب گفت: گروه موسیقی «سُرنا» به سرپرستی محمدرضا شریفی و با خوانندگی سروش مرادی و با بازخوانی تصنیف¬های قدیمی، 29 آذرماه ساعت 15:30 در تالار فجر اجرای برنامه خواهد کرد.
جلال¬الدین سروش با بیان این¬که در این برنامه از آلبوم موسیقی «جاده جمعه ها» با سبک اجرای آکاپلا (موسیقی بدون ساز) رونمایی خواهد شد، تصریح کرد: آلبوم موسیقی «جاده جمعه ها» از تولیدات حوزه هنری استان همدان، با آهنگ¬سازی سیاوش شیرانیان و استفاده از اشعار آیینی شاعرانی چون غزاله شریفیان، مهدی طراوتی توانا، سید هاشم میری و مهرنوش سپه دوست در هجدهمین شب آواز هگمتانه رونمایی خواهد شد.
وی با اشاره به این¬که یکی از رویکردهای برنامه شب های آواز هگمتانه تاکنون تجلیل از پیشکسوتان و فعالان موسیقی استان بوده است گفت: در هجدهمین شب آواز هگمتانه از سیاوش شیرانیان (آهنگ¬ساز) تجلیل خواهد شد. شیرانیان مدرس موسیقی و سازنده موسیقی¬های متعدد برای صدا و سیمای مرکز همدان است.
گفتنی است شرکت در این برنامه برای علاقمندان به موسیقی سنتی آزاد است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن