اجتماعی

تهدید، تاوانی برای مطالبه شفاف سازی

هنوز 24ساعت ازانتشار خبر روند غیرقانونی فروش اسناد خزانه شهرداری تویسرکان نگذشته که درکانال تلگرامی شورای شهر تویسرکان خبرنگار  این پایگاه خبری موردتهدید به شکایت قرار گرفت وگویی تهدید تاوانی برای مطالبه شفاف سازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مگر جز این است که باتوجه به نظر صریح دادستان  کل کشور و براساس بند ٧مصوبه شورای عالی فضای مجازی، استفاده ازتلگرام برای ارگان های دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.

 چرا شورای شهر تویسرکان از این قانون تبعیت نمی‌کنند وخود را جزیزه ای مستتثنی می‌داند؟

افشا برای ما و نمایندگان مجلس دستمایه ترورهای شخصیتی خواهدشد

این درحالیست که چندی پیش رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی درمصاحبه باخبرنگار خانه ملت بیان کرد : مشغول شدن به حواشی باعث غافل شدن از کار مردم می‌شود.

  امیر خجسته همچنین افزود: در مجلس به جد پیگیر تحقق قوانینی در خصوص سوت‌زنی هستیم، چراکه اعتقاد داریم ریز و درشت عملکرد مسئولان به‌ویژه در حوزه مالی باید مقتدرانه با شیوه های مختلفی رصد شود، یکی از این رصدها ثبت اموال مسئولان در سایت بود که مقدمه‌ای برای نظارت مداوم است.

وی تاکیدکرد: برخورد با فساد و افشا آن قطعا هزینه زا است و هر چه قدر فساد بزرگتر و وابسته تر به عوامل قدرت باشد، خطرات بیشتری را برای کسی که سوت زنی کرده پدید خواهد آورد تا جایی که این افشا برای حتی خود ما و نمایندگان مجلس هم دستمایه ترورهای شخصیتی و توطئه های اجتماعی بیشماری می شود چه برسد به فردی عادی که می خواهد در این راستا حرکت کند.

خجسته با بیان اینکه  در حال حاضر مهمترین دستگاه نظارتی خود مردم، رسانه های جمعی و فضای اطلاعاتی موجود در هر جامعه ای است تاکیدداشت: کشور برای اصلاح امور باید این نهاد نظارتی را تقویت و بارور کند تا بتواند بدونه هیچ هزینه ای و با بالاترین خلوص نیت برای پاک سازی از فساد از این پتانسیل استفاده کند..

ودراین جا ازسخنان رهبر انقلاب درباره شفافیت مسئولین با مردم و عدم پنهان‌کاری آن سخن به میان می آوریم:

مسئولان نباید هیج رازی را از مردم پنهان کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی  (۹۷/۰۷/۲۳) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه خود فرمودند: مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر  نعمت مسئولیتشان در  این است که به بندگان خدا  نزدیکی بیشتری پیدا کنند، با آنان نشست و برخواست کنند و نسبت به آن‌ها مهربانی و توجه بیشتری به خرج دهند.

رهبر انقلاب بر این نکته تأکید کردند که: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند..

وحال گریزی میزنیم به ماده 3 فصل سوم حقوق مطبوعات‌، براساس این قانون مطبوعات حق دارند نظرات، انتقادات سازنده، پیشنهادها، توضیحات مردم و مسئولین را با رعایت موازین اسلامی و مصالح جامعه درج و‌به اطلاع عموم برسانند و همچنین

‌‌همچنین در ماده ۴ این قانون ذکر شده است: هیچ مقام دولتی و غیر دولتی حق ندارد برای چاپ مطلب یا مقاله‌ای در صدد اعمال فشار بر مطبوعات بر آید و یا به سانسور و کنترل‌نشریات مبادرت کند.

درنهایت لازم به یادآوری است که پایگاه خبری همدان آنلاین در راستای این فرامین، قدم برداشته وبرهیچ‌کس پوشیده نیست که اگر خطایی درکاری پیدا شود،  بایدشفاف سازی صورت گیرد.

از این رو این پایگاه خبری برای اطلاع مردم و برطرف شدن شبهات ، باشعار ماپیگیری می‌کنیم قلم زده و در ابتدای تمام اخبارهای موثق اسناد ومدارک رامهیا ساخته وخبر را برروی سایت قرار خواهد داد.

 ازجمله این اقدامات، خبر روند غیرقانونی فروش اسنادخزانه داری شهرداری شهرتویسرکان رانوشتیم ودر پایان خبر تاکید کردیم منتظر پاسخ تک تک اعضای شورای شهر تویسرکان هستیم.

طیبه سوری، خبرنگار پایگاه خبری همدان آنلاین/تویسرکان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن