اجتماعیسلامت و پزشکی

قرار نیست اصحاب رسانه‌ را مطلع کنیم

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان اعلام نوع قرص‌های مشکوک در کیک‌ها به اصحاب رسانه را امری بی اهمیت و غیر ضروری دانست.

دکتر ایرج خدادادی در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با تأکید بر اینکه انجام این عمل قبیحانه توسط افراد سودجو و دشمن در راستای بی‌اعتمادی مردم به محصولات داخلی و ایجاد رعب و وحشت صورت گرفته است، بیان کرد: این قرص‌ها به صورت کاملا مشهود و مشخص در کیک‌ها قرار گرفته شده است، از این رو به طور قطع می‌توان گفت که تنها هدف دشمنان تشویش اذهان عمومی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم بوده است.

وی از عدم اطلاع رسانی نوع قرص‌های مشکوک در کیک‌ها به رسانه‌ها خبر داد و گفت: به محض مشاهده این قرص‌ها فورا برای نمونه برداری به مراکز مربوطه ارجا داده شدند؛ نوع قرص‌ها تنها به مراجع ذی‌صلاح و دارای قدرت تصمیم گیری اعلام خواهد شد؛ چراکه نوع این قبیل قرص‌ها در استان‌های گوناگون، مختلف بوده است.

خدادادی با اشاره به اینکه هیچ‌یک از قرص‌های مشکوک تا کنون عامل ایجاد مسمومیت در بین افراد نبوده است، تصریح کرد: عمده قرص‌های کشف شده از ترکیباتی هستند که ربطی به ایجاد مسمومیت نداشته‌اند؛ لازم به ذکر است این قرص‌ها از عمده داروهای موجود در منازل شهروندان هستند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان با تاکید براینکه تولیدات داخلی از این اتفاقات مبرا هستند، عنوان کرد: خوشبختانه آگاه‌سازی مناسبی از طریق اصحاب رسانه به شهروندان اعلام شده است؛ از این رو نباید اصحاب رسانه ماهیت قرص‌ها را محور نوشتاری خود قرار دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن