اجتماعی

دختر جوان، قربانی اختلافات خانوادگی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان از انتشار تصاویر شخصی دختری در شبکه مجازی تلگرام خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه یک خانم جوان به پلیس فتا و با در دست داشتن مرجوعه قضایی درخواست رسیدگی به شکایت خود مبنی برانتشار تصاویر شخصی در شبکه مجازی تلگرام که موجب سلب آسایش و هتک حیثیت و آبرو وی شده بود را از پلیس فتا داشت.

وی ادامه داد: به علت حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت که کارشناسان با انجام اقدامات فنی و پلیسی، متهم در اسرع وقت شناسایی کردند.

سرهنگ سرخوش‌نهاد تصریح کرد: در روند بازجویی متهم مدعی شد که عکس‌های شخصی شاکیه را از صفحه اینستاگرامش برداشته و در شبکه تلگرام تصاویر را با عناوین مستهجن در یک کانال منتشر کرده است.

وی با بیان اینکه متهم 27 ساله، انگیزه خود را داشتن اختلاف شخصی  با خانواده شاکیه اعلام کرده است خاطرنشان کرد: سوءاستفاده و انتشار تصاویر شخصی افراد با هدف تخریب و هتک حیثیت جرم بوده و برابر قانون با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان توصیه کرد: برای جلوگیری از آسیب و سوءاستفاده، کاربران در فضای مجازی از انتشار تصاویر شخصی خود حتی در صفحه شخصی خودداری کرده و نسبت به حریم خود توجه و آگاهی کافی داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن