اجتماعی

هدف آموزش‌های کمیته امداد بهبود زندگی مددجویان است

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان گفت: هدف از آموزش‌های مهارت‌آموزی و فنی‌وحرفه‌ای کمیته امداد بهبود زندگی مددجویان در ابعاد مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان همدان، شهرام عابدی، بیان کرد: آموزش نقش مهمی در فراگیری و موفقیت شغلی آینده دارد و هدف از آموزش‌های مهارت‌آموزی و فنی‌وحرفه‌ای کمیته امداد بهبود زندگی مددجویان در ابعاد مختلف است.

وی با ذکر اینکه، از ابتدای سال جاری پنج هزار و 174 نفر از آموزش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت این نهاد بهره‌مند شده‌اند، اظهار کرد: 3554 نفر از دوره‌های آموزش کوتاه‌مدت بهره‌مند شده‌اند و 1620 نفر نیز در زمینه‌های مختلف از آموزش‌های بلندمدت استفاده کرده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه این عزیزان برای ارائه خدمات مطلوب و مناسب برای بازار کار آماده می‌شوند گفت: همچنین در سال جاری برای 565 نفر نیز متناسب باعلاقه، تخصص و تجربه نیز کاریابی انجام‌شده است و مددجویان پس از ورود به بازار کار از مزایای ارزشمند بیمه نیز برخوردار می‌شوند.

وی بابیان اینکه این ارتباط از آموزش و معرفی مشاغل مناسب و دارای توجیه اقتصادی آغاز و تا نظارت و پیگیری برای حضور در بازار کار استمرار دارد، گفت: آموزش و اشتغال مددجویان گامی مؤثر در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه است.

وی در پایان با اشاره به کمک بلاعوض پرداختی برای جبران خسارت سیل که به هم‌وطنان عزیزمان آسیب‌هایی وارد کرده بود، گفت: به تعداد 247 نفر از مشترکین خودکفایی و اشتغال که دچار آسیب‌هایی از بارندگی‌ها شده بودند مساعدت‌هایی نیز انجام‌شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن