سلامت و پزشکی

کمبود هست اما نایاب نیست

معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ابن‌سینا همدان از کمبود آنسولین در استان خبرداد.

ایرج خدادادی در گفت و گو با همدان‌آنلاین، با اشاره به کمبود کشوری داروی بیماران دیابت (آنسولین) در کشور و سهمیه بندی این دارو در مشهد، تصریح کرد: به‌دلیل تحریم‌های موجود، درحال کشور در حوزه واردات دارو و یا واردات مواد اولیه تولید با مشکل مواجه هست از این رو کمبود برخی از داروها امری طبیعی است.

وی با بیان اینکه در استان همدان کمبود آنسولین به معنای نایاب بودن آن نیست، اظهار کرد: خوشبختانه در استان بیماران دیابتی به این دارو دسترسی داشته و با مشکل جدی روبه رو نشده‌اند؛ در حال حاضر مردم باید در راستای اقتصاد مقاومتی کشور در این شرایط تلاش کرده و در مصرف دارو صرفه جویی کرده تا مجبور به تهییه مجدد دارو در این شرایط نشوند.

خدادادی با اشاره به حضور وزیر بهداشت و درمان در استان، مطرح کرد: خوشبختانه در سفر اخیر وزیر بهداشت به استان، جناب نمکی از تامین دارو مورد نیاز و ذخیره سازی مناسب آن‌ها در شرایط اضطراری خبردادند.

معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ابن‌سینا همدان مصرف و تجویز منطقی دارو توسط بیماران و پزشکان را تنها راه حل موجود برای مقابله با تحریم‌های دارویی دانست و افزود: با مصرف و تجویز بهینه دارو می‌توان از حدر رفت آن‌ها در این شرایط جلوگیری کرد؛ درحال حاضر هریک از مردم باید به سهم خود در اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن