فرهنگ و هنر

آیت الله تالهی مایه برکتی برای جهان بشریت هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آیت الله تألهی همدان را مایه برکت برای جهان بشریت دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سید عباس صالحی پنجشنبه ۲۸ آذرماهن در کنگره آیت الله تألهی که در همدان در حال برگزاری است، با بیان اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، مرحوم آیت الله تالهی بقیة السیف علما بودند، اظهار کرد: این عالم مایه برکتی برای جهان بشریت هستند.
وی با اشاره به اینکه آیت الله تالهی همدان از لحاظ اخلاق نظری و اخلاق عملی منتهی به چنین شخصیتی شده که صدها شاگرد را پرورش داده و در ۱۵۰ سال اخیر در سراسر جهان تشیع، بر سفره ایشان هزاران نفر نشسته اند.
صالحی افزود: این عالم بزرگ مکتب اخلاقی و عرفانی را پدید آورند که این مکتب نقاط تمایزی از نظر عملی و نظری با گذشته ایشان دارد.
وی یادآور شد: عرفان اسلامی در یک هزار و ۴۰۰ سال پیش شاخه های متعددی داشته است که در سال‌های اخیر ملاحسین قلی آخوند همدانی جریانی را پدید آورده و شاگردان ایشان مسیر را ادامه می دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این مکتب در نقاط تکاملی و تحولی مسیر خود را پیش برده و به مرحله تأسیسی رسیده است.
وی با بیان اینکه در عرفان و اخلاق عملی، جریانی که آیت الله تألهی ایجاد کردند ویژگی های مشخصی وجود دارد، گفت: تعبد به شریعت در این مکتب جایگاه بالایی را دارد و دغدغه مرحوم ملا حسین قلی همدانی و شاگردان ایشان، این موضوع بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن