فرهنگ و هنر

کنگره آیت الله تألهی روح معنویت را احیا می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بزرگداشت علمایی همچون آیت الله تألهی را احیا روح معنویت دانست ..

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، آیت الله حبیب الله شعبانی صبح امروز، 28 آذرماه در کنگره آیت الله تألهی که با حضور وزیر ارشاد در همدان در حال برگزاری است، با اشاره به عرفان این شخصیت بزرگوار، اظهار کرد: هنر انسان عالم بودن نیست بلکه مبارزه با منیت است و هدف اساسی عارف خارج شدن از این منیت و یافتن مسیر وصول به خداوند است.

وی ادامه داد: هرچه روح انسان لطافت پیدا کند کشش های الهی را درک خواهد کرد و آیت الله تألهی در این زمینه موفق بوده اند..

شعبانی با بیان اینکه این کنگره در راستای احیای روح معنویت در دانشگاه ها برگزار می شود، خاطرنشان کرد: عرفان اصیل برگرفته از دین و سنت است و بزرگداشت علما برگزار می شود تا بتوان عبودیت را احیا کرد..

وی افزود: این مرد بزرگ هیچ گاه در استان خارج نشده و نشان می دهد که هجرت درونی در یک شهر هم حاصل می شود و نیاز به سر و صدا ندارد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه هرچه عرفان یک عالم بیشتر شود اجتماعی تر خواهد بود، گفت: معنی عرفان رها کردن مدیریت اجتماعی و سیاسی نیست و انبیا از بالاترین عرفان برخوردار بودند و در نهایت بیشترین اثرگذاری اجتماعی را داشته اند

برگزاری کنگره آیت الله تالهی با الگوبرداری از دفاع مقدس

مدیرعامل موسسه شهید محراب آیت الله مدنی گفت: کنگره آیت الله تالهی با بهره گیری از منش و روش دفاع مقدس برگزار شد.

، سید کاظم حجازی نیز صبح امروز 28 آذر در کنگره آیت الله تالهی که با حضور وزیر ارشاد در همدان برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مدیون روحانیت انقلابی است، اظهار داشت: جلودار حرکت اسلامی، روحانیون انقلابی و بصیر بوده اند..

وی بابیان اینکه  در مجموعه روحانیت، افرادی که متکفل پرداختن به موضوع انقلاب هستند، باید با پژوهش و تحقیق به مردم معرفی شوند، عنوان کرد: کنگره آیت الله تالهی یک اقدام اولیه است، دانشگاه ها و حوزه ها باید استمرار بخش این حرکت باشند؛ از مدل دفاع مقدس به عنوان منش اجتماعی در این کنگره مورد توجه قرار گرفت.

مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت الله مدنی با اشاره به اینکه ۳۵۰ نفر برای برگزاری این کنگره تلاش کرده اند، گفت: امروز خوشبختانه این اقدام ارزشمند به عنوان یک فعالیت فرهنگی در حال انجام است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن