اجتماعی

کاهش ۳۲ درصدی بارش باران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از ابتدای سال آبی 99 ـ98 تاکنون 133 میلی‌متر بارش باران در سطح استان رخ داده است.

منصور ستوده در گفت‌وگو با پایگاه خبرب همدان‌آنلاین اظهار کرد: از ابتدای سال آبی تاکنون 133 میلی‌متر بارش باران در سطح استان ثبت شده که امیدواریم سال آبی پر بارشی را پیش رو داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بارش استان در مدت مشابه سال گذشته 197 میلیمتر و متوسط بلندمدت 106 میلی‌متر بوده است، افزود: بارش‌های امسال در مقایسه با سال آبی گذشته 32 درصد کاهش و نسبت به متوسط بلندمدت 25 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب ‌منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: در محدوده مطالعاتی همدان _بهار، ایستگاه سد اکباتان 163 میلی‌متر بارندگی ثبت شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 177 میلی‌متر بوده است.

وی میزان بارندگی در ایستگاه وسج محدوده مطالعاتی نهاوند در سال گذشته را 236 میلی‌متر اعلام کرد و یادآور شد: امسال در این ایستگاه 153 میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

ستوده بیان کرد: میزان بارش در ایستگاه وراینه محدوده مطالعاتی نهاوند 153 میلی‌متر بوده که نسبت به بارش 166 میلی‌متر در متوسط بلند مدت 8 درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی تاکنون در ایستگاه آق کهریز همدان – بهار 110 میلیمتر بارندگی رخ داده است مطرح کرد: میزان بارندگی سال گذشته در این ایستگاه نیز 175 میلیمتر است.

ستوده با اعلام اینکه ایستگاه قهاوند در محدوده مطالعاتی رزن ـ قهاوند 102 میلی‌متر بارندگی داشته است عنوان کرد: میزان بارندگی ثبت شده در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته 143 میلیمتر بوده است.

وی در با بیان اینکه سال گذشته در ایستگاه خمیگان محدوده مطالعاتی رزن-قهاوند 198 میلی‌متر بارندگی داشتیم تصریح کرد: میزان بارندگی امسال در این ایستگاه تاکنون برابر 117 میلی‌متر بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن