فرهنگ و هنر

کربلای 4 به روایت «ملازم اول؛ غواص»


کتاب «ملازم اول؛ غواص» نوشته «محسن صیفی کار» به همت حوزه هنری استان همدان و در آستانه سالگرد عملیات کربلای 4 به چاپ رسید.
به گزارش پایگاه خبری #همدان_آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان همدان: محسن صیفی کار با بیان این که کتاب «ملازم اول غواص» به روایت «محسن جام بزرگ»به رشته تحریر درآمده است گفت: این کتاب به روایت غواص و نیروی چیره دست واحد اطلاعات عملیات لشکرانصار الحسین(ع) همدان، به نام محسن جام بزرگ به نگارش درآمده است که پس از اعزامش از کلاس های تدریس در آموزش و پرورش همدان به جبهه ها، در عملیات هایی چون والفجر 2، شناسایی بشگان، والفجر 5، والفجر 8، عملیات انصار در جزیره مجنون و در نهایت در عملیات کربلای 4 حضور فعال و تاثیرگذار داشته است.
این پژوهنده دفاع مقدس، با اشاره به اینکه محسن جام بزرگ در عملیات کربلای 4، با جراحت بسیار شدیدی به اسارت عراقی ها درآمده است تصریح کرد: در کتاب «ملازم اول؛ غواص» به نقش ویژه محسن جام بزرگ و رزمندگان گردان جعفر طیار(ع) قبل از عملیات کربلای 4 در حوزه آموزش غواصی به رزمندگان و بعد از اسارت مبنی بر تشکیل جبهه دیگر در قلب دشمن اشاره می کند.
وی کتاب «ملازم اول؛ غواص» را از تولیدات مشترک حوزه هنری و مرکز حفظ آثار سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان عنوان کرد و گفت: این کتاب دارای 26 فصل، 838 صفحه است و همزمان با سالگرد عملیات کربلای 4 از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب خواهد شد.
محسن صیفیکار این کتاب را روایتگر عملیات کربلای 4 و درخشش رزمندگان استان همدان در این عملیات دانست و تصریح کرد: بخش عمده این کتاب شامل دوران کودکی، سربازی، انقلاب، گشت های شناسایی اطلاعات و عملیات و روایت های مختلف گردان غواصی در سال های دفاع مقدس می باشد.
 
 
 
 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن