اقتصادی

49میلیارد تومان تسهیلات به روستاییان تویسرکان

فرماندار تویسرکان درجلسه مزیت های خاص وظرفیت های ویژه روستاییان گفت : ۴۹ میلیارد تومان در قالب تسهیلات طرح بازسازی مساکن روستایی و شهری به مناطق سیل‌زده در فروردین‌ماه سال جاری شهرستان تویسرکان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سیدرسول حسینی بابیان اینکه تعداد روستاهای دارای سکنه و تعداد روستاهای دارای دهیاری تویسرکان به ترتیب ۱۰۱ و ۹۴ روستا هست افزود: ۹۴ روستای دارای دهیاری این شهرستان یک پتانسیل بالقوه و بالفعل است که باید با برنامه‌ریزی و مدیریت این ظرفیت‌ها در راستای رشد و توسعه همه‌جانبه آنها به ویژه توانمندی اقتصادی به کار گرفته شود.
حسینی باتاکیدبراینکه تویسرکان در جذب تسهیلات روستایی رتبه نخست استان را از آن خود دارد یادآورشد: ۴۹ میلیارد تومان در قالب تسهیلات طرح بازسازی مساکن روستایی و شهری به مناطق سیل‌زده فروردین ماه سال جاری شهرستان تویسرکان اختصاص یافته است.

فرماندار تویسرکان از تخصیص ۵ میلیارد تومان تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید به تویسرکان با هدف رونق تولید مبل و منبت خبر داد و گفت: مبل تسهیلات پرداختی ۱۵ میلیون تومان با سود چهار درصد است.
حسینی با اشاره به وجود روستاهای پایلوت تویسرکان نظیر گشانی، اشتران، شهرستانه و کهنوش بیان کرد: باید نگاه ما به روستاهای هدف گردشگری نگاه ویژه باشد و برای بهره وری هرچه بهتر این روستاها با اعمال یک تجدید نظری جدی روی دهد.

فرماندار تویسرکان با تاکید بر بررسی دلیل مهاجرت در روستاها با وجود زیرساخت‌ها و ارائه راهکارهای راهبردی تاکید کرد: تلاش شود توانمندی‌های شهرستان به ویژه روستاها شناسایی شود و هر ظرفیت متناسب با آن روستای به فعلیت برسد به نحوی که منجر به رونق اقتصاد آن روستا شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان درادامه این جلسه افزود: شناسایی پتانسیل‌های روستا و توانمندسازی آن ها براساس امکانات موجود در راستای استقلال روستا انجام می‌شود.
فرهاد فرزانه بیان کرد:ایجاد بانک جامع اطلاعات روستاها و دهیاری‌های استان با هدف برنامه‌ریزی دقیق و تخصیص عادلانه منابع را در دستور کار داریم وحدود پنج ماه اخیر بازدید از  ۹ شهرستان استان و دیدار با بیش از ۷۰۰ دهیار را داشتیم که در این برنامه‌ها ایده کلی را از دهیاران برای شاخص شدن و توانمندسازی اقتصاد روستا دریافت می‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن