اجتماعی

عدم تصمیم‌گیری به‌دلیل اختلاف هواشناسی و محیط‌زیست

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان اختلاف نظر در بین ۲ دستگاه تخصصی مرتبط با آلودگی هوا را دلیل اصلی عدم تصمیم‌گیری مناسب در رابطه با آلودگی شدید هوای شهر دانست.

حسن خانجانی در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با اشاره به آلودگی شدید هوای همدان در چند روز گذشته، بیان کرد: متاسفانه بین ۲ دستگاه تخصصی هواشناسی و محیط‌زیست اختلاف نظر قابل توجهی وجود دارد که همین امر باعث عدم تصمیم گیری مناسب مسئولین مربوطه شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون هوای پاک، هواشناسی متولی اعلام اعداد و شاخص نهایی آلودگی هوا شناخته شده است، گفت: در کارگروه اضطرار آلودگی هوا که در روز یکشنبه برگزارشد، هواشناسی شاخص آلودگی را بالاتر از ۱۰۹ ندانست این درحالی بود که محیط‌زیست اعداد بسیار متفاوت و بالاتری را در این جلسه مطرح کرد.

خانجانی با تاکید براینکه تا زمانی که اختلاف نظر بین این دو دستگاه تخصصی حل‌نشود امکان تصمیم‌گیری قطعی در رابطه با آلودگی هوا وجود نخواهد داشت، مطرح کرد: خوشبختانه استانداری با تشکیل کارگروه اضطرار آلودگی هوا ورود خوبی را در این رابطه داشته است؛ همچنین دادستانی نیز مکاتبات جدیدی در این رابطه را به استانداری ارسال کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن