فرهنگ و هنر

غربالگری حدود 26 هزار مددجوی همدانی

غربالگری حدود 26 هزار مددجوی همدانی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان، از غربالگری و بیماریابی 25 هزار و 702 مددجوی تحت حمایت، از ابتدای سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان، علی بحیرایی بیان کرد: غربالگری درزمینهٔ سلامت زنان، کانسر برست، سرویکس زنانه، کولورکتال، غربالگری پروستات، بینایی‌سنجی، دیابت و فشارخون و قلب عروق بوده است.

وی ادامه داد: برای درمان بیماران هماهنگی‌های لازم با پزشک خانواده انجام‌شده است و در موارد لزوم به متخصص ارجاع داده‌شده‌اند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان ادامه داد: در زمینهٔ خدمات فرانشیز و خدمات ویژه درمان نیز فعالیت‌هایی مانند مساعدت برای هزینه خدمات بستری مددجویان، هزینه خدمات اورژانس، فرانشیز ویزیت پزشکان متخصص و فوق تخصص، هزینه دارو، خدمات پاراکلینیک و مساعدت برای لوازم مصرفی سالمندان و سایر بیماران نیازمند ارائه‌شده است.
وی با اشاره به این موضوع که 9384 مددجو امسال با هزینه‌های کمیته امداد درمان شده‌اند، گفت: یک میلیارد و 627 میلیون تومان نیز برای خدمات فرانشیز و خدمات ویژه درمان برای مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه سال جاری پرداخت‌شده است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن