اجتماعی

کاهش ۱۳ درصد مرگ‌ومیر ناشی از تصادف

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري همدان از کاهش ۱۳ درصدی متوفیان ناشی از تصادفات درون شهری نسبت به ۹ ماهه سال قبل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌ آنلاین ، رضا زمانی دوشنبه ۱۶ دی‌ماه در شورای هماهنگی ترافیک شهرستان همدان ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی متوفیان ناشی از تصادفات درون شهری در سال گذشته، بیان کرد: براساس برنامه ششم توسعه و اجرایی شدن آن از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، خوشبختانه شهرستان همدان توانسته از سال گذشته تا کنون اقدامات نتیجه بخشی را در حوزه کاهش تصادفات و مرگ‌ومیر ناشی از آن در شهرستان را کاهش دهد.

وی در رابطه با الزام ارتقا فرهنگ کتابخوانی در شهر نیز یادآور شد: درنظر گرفتن یک دستگاه اتوبوس سیار در ۵ مناطق مشخص شده فاقد کتابخانه، یکی از اقدامات مناسب در راستای ارتقا کتابخوانی شهروندان است.

زمانی ساماندهی ورودی‌های شهر همدان را همواره ازجمله مهم ترین دغدغه‌های فرمانداری دانست و گفت: جورقان یکی از ورودی‌های مهم شهر همدان است که باید با جدیت و نظارت بیشتری به آن توجه شود؛ حدفاصل پل سردار همدانی تا ورودی جورقان به نوعی جزء همدان حساب شده و باید به نابسامانی‌های ترافیکی آن پایان دهیم.

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري همدان ارتقا دوربرگردان ورودی جورقان، ایمن‌سازی و تسهیل در آمدوشد شهروندان را از دغدغه‌های تحسین برانگیز شهردار جورقان خواند و افزود: طرح بازنگری دراین دوربرگردان باید هرچه سریع تر بررسی و اقدامات کارشناسی آن انجام پذیرد.

زمانی در رابطه با سرعت‌گاه‌های معابر روستایی نیز مطرح کرد: تشکیل کارگروه مربوطه با مسئولیت بخشداران محترم و شرکت پلیس راهور و کارشناسان در این مورد الزامی است؛ تا هرزمان که کارگروه سرعت‌گاهی را در نقطه‌ای مصوب کرد فورا اجرایی شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن