اجتماعیسیاسی

بررسی احتمال وجود حمله سایبری در سامانه پدافند

نماینده مردم ملایر در خانه ملت از احتمال وجود نفوذی در سیستم پدافندی و سایبری سپاه پاسداران خبر داد.

احد آزادیخواه در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با اشاره به سقوط هواپیمای اکراینی به واسطه خطای انسانی و پیگیری مجلس‌شورای اسلامی در این رابطه، بیان کرد: بلافاصه پس از مطلع شدن مجلس از علت سقوط این هواپیما، نمایندگان اقدام به برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی با سردار سلامی کردند؛ در این جلسه ۵ نفر از نمایندگان اقدام به پرسش چند سوال و بیان تعدادی از ابهامات با فرمانده سپاه پاسداران کشور کردند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی چرایی تاخیر در بیان علت سقوط هواپیما و علت عدم اعلام ممنوعیت پروازهای داخلی و خارجی در ساعات حساس و یا اصطلاحا کلیر کردن را از جمله سوالات مطرح شده نمایندگان در این جلسه غیرعلنی دانست و افزود: احتمال نفوذ در سیستم پدافندی و حمله سایبری به سپاه پاسداران از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بوده است؛ آنچه که درحال حاضر بیشتر مورد اهمیت قرار گرفته است احتمال وجود نفوذی و انجام بررسی‌های لازم است.

محاکمه و صدور رای زود است

رئیس فراکسیون حج‌ و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قبل از پرواز هواپیما چندین نفر مورد بازجویی قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: چرایی این اتفاق باید هرچه سریع تر مشخص شود؛ چرا قبل از پرواز تعدادی مورد بازجویی قرار گرفته اند؟ این ابهامی است که مورد بحث با سردار سلامی قرار گرفت.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت با بیان اینکه تازمانی وجود نفوذی به اثبات نرسد نمی‌توان حکمی علیه متهمان این اتفاق صادر کرد، گفت: نخست باید زوایا را بسنجیم که آیا پاسدار حقیقی این اشتباه را مرتکب شده یا انکه تحت نفوذ و حمله سایبری بوده‌ایم؛ چه بسا مشکل جای دیگر و به دست همان فردی باشد که اجازه پرواز را صادر کرده است.

آزادی‌خواه تاکید کرد: در این شرایط نباید احساساتی و شتاب زده عمل کرد از این رو باید تعامل را مبنای کار خود قرار داد؛ از این رو نتیجه جلسات غیرعلنی و تصمیمات اتخاذ شده پس از به قطعیت رسیدن اعلام و اعمال خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن