سلامت و پزشکی

شیرهای سمی، ادعایی بی اساس

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ابن سینا همدان وجود شیرهای پاستوریزه سمی و آلوده در استان را تکذیب کرد.

دکتر ایرج خدادادی در گفت و گو با همدان‌آنلاین، با اشاره به سخنان اخیر فردی در صداوسیما مبنی بر وجود شیرهای آلوده به سم آفلاتوکسین در بازار و مصرف توسط تمامی افراد جامعه، بیان کرد: درزمان‌های قبل این دسته از سخنان بیهوده و بی پایه و اساس که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شد تنها در فضای مجازی انتشار می‌یافت، اما متاسفانه در حال حاضر افرادی ناآگاه و غیرموثق به راحتی در رسانه ملی حاضر شده و با سخنان کذب خود باعث نگرانی مردم می‌شوند.

وی با تاکید براینکه وزارت بهداشت داستان وجود شیرهای آلوده را در بالاترین سطح خود تکذیب کرده است، عنوان کرد: از 2 روز گذشته تمام بخش‌های وابسته به وزارت بهداشت با همه توان از طریق صداوسیما، سایر رسانه‌ها و بازرسی مجدد درحال تکذیب این سخنان بیهوده هستند.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ابن سینا همدان با اشاره به تکذیب دامپزشکی کشور مبنی بر آلوده بودن شیر دام‌ها نیز گفت: تمامی اطلاعات و نتایج بازرسی‌های صورت گرفته دانشگاه‌های علوم پزشکی هر استان به صورت کامل و جامع به وزارت بهداشت ارسال می‌شود، از این رو تکذیب وزیر بهداشت در این حوزه براساس اطلاعات واصله بوده است.

خدادادی یادآور شد: مردم بدون نگرانی همانند گذشته اقدام به خریداری و مصرف شیرهای پاستوریزه کنند چراکه سخنان مطرح شده توسط کارشناسی غیرموثق در رسانه ملی کذب و بی اساس است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن