فرهنگ و هنر

ابهام‌‌زدایی شدمدیرکل میراث فرهنگی استان همدان، در خصوص آمار گردشگران چینی، بیان کرد: آمار دقیقی در خصوص، تعداد گردشگران چینی در استان وجود ندارد و گزارش‌هایی در این مورد دریافت می‌کنیم.

علی مالمیر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، اظهار کرد:

روزانه گردشگر وارد استان می‌شود و اداره میراث فرهنگی آمار مربوطه را هر ماه برای برآورد رشد و کاهش ورود گردشگران اخذ می‌کند.

وی با ذکر اینکه، در حال حاضر آمار دقیقی وجود ندارد، ادامه داد: در طی گزارشی اعلام شد 18 نفر گردشگر چینی وارد استان شدند که این عدد ممکن است افزایش یابد زیرا براساس گزارشات رسیده، تعداد این گردشگران بیان شده است.

وی با اشاره به اینکه، برخی تصور می‌کنند که این رویداد مختص به چینی‌ها برگزار شده است، توضیح داد: این حرف درست نیست، زیرا از سال‌های گذشته این برنامه اجرا می‌شده و امسال استان همدان به استان‌های برگزار کننده ملحق شده است.

وی با تأکید براینکه، یکی از بازارهای هدف گردشگری استان، کشور چین است، افزود: علاوه بر کشور چین، کشورهای عراق، کره و ژاپن نیز در دستور کار ما برای ایجاد رونق گردشگری قرار گرفته شده است.

مالمیر با ذکر اینکه، رویداد ملی ایران باشکوه در استان همزمان با سال نو و تعطیلات در کشور چین شد، عنوان کرد: اداره میراث فرهنگی این رویداد را برای گردشگران خارجی و داخلی برگزار کرده است و برای توریست‌های چینی، کسی دعوت ارسال نکرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه، برگزاری این رویداد، اقدامی تبلیغاتی است، اظهار کرد: ظرفیت گردشگری استان، نهفته است و باید با اقداماتی از این قبیل، از آن استفاده کرد البته کارهای تبلیغاتی پروسه‌ای زمانبر بوده و در دراز مدت نتیجه می‌دهد.

وی برای رفع ابهام در خصوص اینکه، برنامه‌های رویداد ملی ایران باشکوه برای چه کسانی است، توضیح داد: این برنامه برای تمام مردم و گردشگران بوده و هر تور گردشگری متناسب با برنامه خود از آن‌ها استفاده خواهد کرد و اداره میراث فرهنگی الزامی برای شرکت و حضور گردشگران در این برنامه‌ها ندارد.

وی در پایان یادآور شد: به دلیل برگزار رویداد ملی نمی‌توان انتظار داشت که در یک روز یا یک ماه با خیل گردشگر مواجه باشیم.


۸ بهمن, ۱۳۹۸ ۰۱:۰۱ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن