سلامت و پزشکی

کرونا در یزد قطعی نیست/ مردم نگران نباشند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از عدم ثبت موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین گردشگران خارجی در کل کشورخبرداد.

دکتر منوچهر کرمی در گفت و گو با همدان‌آنلاین، با اشاره به انتشار اخباری مربوط به مشاهده ویروس کرونا در استان یزد، بیان کرد: این اخبار دال بر یک مورد مشکوک دارد که هنوز به طور قطعی به اطلاع دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نرسیده است؛ به محض تایید این خبر اطلاع رسانی از مراجع رسمی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به ورود گردشگران خارجی به استان همدان، اظهار کرد: به طور کلی تمامی گردشگران خارجی توسط نهادهای وابسته به وزارت بهداشت و درمان و با همکاری انجمن هتلداران درحال رصد و کنترل هستند؛ لازم به ذکر است، پس از ترک گردشگران خارجی از همدان به قصد سفر به استان‌های مجاور، معاونین بهداشتی هر استان به شکل کاملا هماهنگ پذیرای مسافران خواهند بود.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از  آمادگی کامل کادر درمانی استان خبرداد و افزود: آموزش شهروندان در خصوص روش‌های مراقبتی و پیشگیرانه، آمادگی بخش ایزوله و اورژانس بیمارستان‌ها و ارسال پیامک هشدار به تجار و مسافران ایرانی در کشورهای خارجی از جمله اقدامات پیشگیرانه دانشگاه علوم پزشکی در مقابل ویروس کرونا بوده است.

وی ادامه داد: تراکت و پمفلت نیز به سه زبان فارسی، انگلیسی و چینی چاپ و در اختیار تمامی مراکزی که با این افراد در ارتباط هستند قرار داده شده تا در صورت داشتن علائم درج شده در تراکت به مراکز درمانی مراجعه کنند؛ همچنین به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند.

کرمی با تاکید براینکه علائم بیماری‌های تنفسی، سرما خوردگی و آنفولانزا در روزهای اولیه، مشابه ویروس کرونا است، تصریح کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود تا درصورت مشاهده علائم مشابه از ابراز نگرانی اجتناب کرده و با حفظ آرامش به پزشک مراجعه کنند


۸ بهمن, ۱۳۹۸ ۰۲:۳۲ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن