اقتصادی

جزئیات ثبت‌نام مجدد مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان، از امکان ثبت‌نام مجدد در سامانه طرح ملی مسکن در روزهای آتی خبر داد.


داریوش حسینی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: برخی از افراد واجد شرایط این طرح ثبت‌نام کرده بودند که پس از استعلام حذف شده و امکان ثبت‌نام برای سایرین فراهم شده است.
وی با ذکر اینکه، ظرفیت استان همدان ۲۸۰۰ نفر است، ادامه داد: زمان ثبت‌نام مجدد به صورت استانی از تهران اعلام خواهد شد.
وی در خصوص شرایط ثبت‌نام طرح ملی مسکن، توضیح داد: فرد متقاضی باید ۵ سال در شهر مورد نظر ساکن بوده، تاکنون از تسهیلات دولتی استفاده‌ای نکرده باشد، متأهل باشد و فاقد مالکیت مسکونی باشد.
وی با تأکید براینکه فرد متقاضی و افراد تحت تکفل باید هر چهار شرایط را دارا باشند، اعلام کرد: با استفاده از اطلاعات ثبت شده در سامانه استعلام کرده و ۶۰۰ نفر فاقد شرایط حذف شده‌اند.
وی در خصوص محل ساخت و احداث این طرح، عنوان کرد: برای استان همدان، زمینی در شهرک مدنی و زمینی در نزدیکی ورودی شهر و دانشگاه پیام‌نور برای این طرح اختصاص داده شده است.
حسینی با ذکر اینکه، ما تعهدی برای ساخت نداریم و تنها زمین را در اختیار متقاضی قرار می
دهیم، توضیح داد: در این طرح در شهرهایی که دولت دارای زمین باشد و قیمت زمین ۱/۳ قیمت ساخت باشد، زمین ۹۹ ساله اجاره داده می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین، در شهرهایی که قیمت زمین دولتی بیشتر از جزئیاتی است که در قانون آمده، واگذاری به شیوه فروش اقساطی انجام می‌شود.
حسینی ذکر کرد: زمین‌های گران‌ قیمت‌ و واجد شرایط خاص، به صورت مشارکت با سازندگان که بیشتر انبوه‌سازان شهری هستند، ساخته می‌شوند.
مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان همدان، در پایان یادآور شد: اجاره ۹۹ ساله زمین و فروش اقساطی بیشتر به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق دارد.

۱۴ بهمن, ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴ ق.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن