سلامت و پزشکی

۷۰ تا ۹۰ درصد داروهای سرطانی تحت پوشش بیمه هستند/ بدهی قابل توجه تامین اجتماعی به داروخانه‌ها

مسئول دفتر اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی استان همدان از تاخیر ۵ ماهه این سازمان در پرداخت بدهی‌های خود به داروخانه‌ها خبرداد.

اردلان رفیعی در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با بیان اینکه کل مطالبات داروخانه‌های استان از تامین اجتماعی ۱۲ میلیارد تومان است، مطرح کرد: سال گذشته تمامی مطالبات داروخانه‌ها تسویه شد اما متاسفانه سال‌جاری تامین اجتماعی ۵ ماه در پرداخت بدهی‌های خود تاخیر داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته ۳ تا ۴ ماه تاخیر در پرداختی داروخانه‌ها صورت می‌گرفت، بیان کرد: درحال حاضر باتوجه به شرایط بد اقتصادی، ۲ ماه به مدت زمان بدهکاری تامین اجتماعی به داروخانه‌ها اضافه شده است.

رفیعی با تاکید براینکه تمام تلاش سازمان تامین اجتماعی پرداخت ۲ ماه از بدهی‌های داروخانه‌ها تا پایان سال است، افزود: درصورت تامین منابع مالی امکان دارد پرداخت بدهی به داروخانه‌ها بیشتر از میزان مقرر شده واریز شود.

مسئول دفتر اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی استان همدان در رابطه با داروهای سرطانی نیز گفت: داروهای سرطانی عمدتا به ۲ گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه اول داروهایی هستند که مورد تایید شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت قرار گرفته و تحت پوشش بیمه هستند، خوشبختانه ۷۰ تا ۹۰ درصد داروهای بیماران سرطانی شامل این تاییدیه شده‌اند.

وی ادامه داد: درصد اندک باقی مانده از داروهای سرطانی به تایید شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت نرسیده و از این رو مورد حمایت تامین اجتماعی قرار نگرفته‌ و به صورت آزاد خریداری می‌شوند.


۱۴ بهمن, ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷ ق.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن